Wpis z mikrobloga

@Cukrzyk2000: Jestem mieszkańcem województwa lubelskiego. Rzeczywiście przepaść pomiędzy Lublinem i pozostałą częścią województwa, jest bardzo duża. W zasadzie to wszystkie miasta włącznie z Zamościem stają się odnotowują spory ubytek ludzi młodych. Na ulicach widzi się zwykle osoby starsze ewentualnie osoby w wieku szkolnym + rodzice. Osób w wieku 25+ jest bardzo mało. Wyjeżdżają do Lublina, Warszawy lub za granicę. Są miejscowości z których połowa ludzi wyjechała za granicę. Zwykle jest to
@Cukrzyk2000: Jestem z lubelskiego, z 50 osób z mojego rocznika z gimby zostało na miejscu max 10 osób.2 gości z dużymi gospodarstwami rolnymi, ze dwóch spawaczy i laski które zaciążyły zaraz po szkole. A i to wśród nich prawie każdy był przynajmniej okresowo za granicą. Od małego każdy wie, że trzeba będzie gdzieś wyjechać za pracą i nikt się nawet za bardzo nie łudzi, że zostanie na miejscu. Conajmniej do tego
@SebaD86: Prowadzę własną DG, przyzwoicie zarabiam jak na lokalne warunki i korzystam z tego, że jest względnie tanio jeżeli chodzi o nieruchomości czy inne usługi, za które np w takiej Warszawie musiałbym zapłacić 3-4x więcej. Jestem świadomym użytkownikiem systemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No nie ma co sie dziwic jak takich wiekszych firm ktore placa dobrze jest moze z kilka na wojewodztwo xD oprocz pulaw i bogdanki to reszta w lublinie samym. Wiekszosc obszaru to sa pola i rolnictwo wiec czego tu sie spodziewac
czyli klasycznie katostany wiodą prym jeśli chodzi o biedę, ciekawe dlaczego


@Sevoy: Bawaria, Austria i polnocne Wlochy sa jedne z najbogatszych, a przy tym katolickich regionow UE. Nawet w Polsce tak jest, bo najwyzsze statystyki Kosciol osiaga w rekigijnej i bogatej Malopolsce (diecezja tarnowska). Mamy juz 2020, tymczasem, tylko typowy ateistyczny dzban moze wierzyc w skompromitowane tezy Webera xD Wcale mnie to nie dziwi, bo dla ateuszy jesli cos jest sprzeczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cukrzyk2000: Śląsk ma dużo dużych miast, małopolskie ma Kraków, to nie są zbyt religijne, za to przynoszące dużo pieniędzy miasta. A jeśli Messi ma załóżmy 4 złote piłki, to średnio mamy po dwie - średnia religijność będzie wysoka, średni dochód /inny wskaźnik również.
Moim zdaniem wyznaczenie poziomu religijności i biedy oraz zestawienie obok siebie wiele nie pokaże jeśli nie wyłączymy dużych ośrodków miejskich i nie skupimy się na wsiach i małych