Wpis z mikrobloga

Jak ja gardzę takimi byznesmenami. Unikam takich pokoi/mieszkań do wynajęcia, które są w takim stylu. Nawet nie zagłębiam się w ogłoszenia. Po prostu scrolluję dalej.
Kiedyś przez przypadek mieszkałam u takich byznesmenów co to mieszkania wynajmują i z tego żyją i nigdy więcej. Ojezu ile raka tam było. Teraz szukam tylko Januszy, którym ciotka wzięła i umarła i wynajmują, bo nie wiedzą co zrobić. A moimi ulubieńcami jest właściciel, który wyjechał za granice na stałe i wynajmuje mieszkanie tylko po to, żeby nie stało puste. Trafiło mi się tak z dwoma właścicielami.
Wszystko ogarniam sama, jak coś się #!$%@? to sama wzywam fachowca, właścicielowi odsyłam rachunki za naprawę. I widzę go tylko przy podpisywaniu umowy.

I jak jesteście nowi w temacie - unikajcie agencji, serio xD Jak zobaczycie typowo ikeowskie mieszkanie, a na zdjęciu mieszkania będą rozstawione talerze, świeże kwiaty w wazonie i ładnie powieszone ręczniki - #!$%@?, bo będziecie ruchani na kasę i do tego wasza godność dostanie raka.
Wynajmuję mieszkania tylko z ogłoszeń, gdzie zdjęcia są robione lodówką, pixeloza lvl hard, rozmazane i ogłoszenie napisane na wyjebce. Zawsze wychodzę na tym lepiej niż na takich idealnych ogłoszeniach z #!$%@? rozłożoną zastawą na stole, gdzie oprowadza mnie po mieszkaniu koleś w garniaku z aktówką.

Ha tfu.

#wynajem #mieszkanie
  • 21
@konsumatumest: to jest właśnie mentalność niektórych ludzi która nie pozwala na normalną przedsiębiorczość.
I jeszcze ten tekst ze najlepiej znaleźć kogoś komu ktoś umarł i zostawił mieszkanie albo wogole kogoś kto nie chce zarobić wcale.
Wszyscy inni Cię ruchaja?
Nazwij to co tutaj reklamujesz po imieniu, szukasz jelenia który da Ci za pół darmo dużo więcej niż wolny rynek by zaoferował.
@konsumatumest: dodam jeszcze od siebie, że w tych agencyjnych ogłoszeniach zdjęcia mieszkań są robione najczęściej panoramiczne i efektem rybieko oka przez co wydają się większe niż w rzeczywistości. Umawiasz się później na obchód takiego mieszkania i masz jednego wielkiego mindfucka bo jest znacznie mniejsze niż na ogłoszeniu. Janusz zrobi zdjęcia tosterem ale chociaż widać jak to realnie wygląda.
@Ghost2: takich jak on i ty to teraz są setki tysięcy, a do tego juz wchodzą zagraniczne fundusze i zaraz w polsce będziesz miał REITY, także powodzenia z konkurencją życzę.
@konsumatumest: Przy obecnych cenach nieruchomości wynajmowanie mieszkań za "rozsądną cenę" to jest ponoszenie strat. Osoba wynajmująca ponosi wiele kosztów oraz ryzyko z tym związane. Niestety ale tylko ci co robią home staging i biorą za mieszkania 2x więcej niż są w stanie zarobić cokolwiek na kapitale włożonym w nieruchomość. Sama z resztą przeczytaj co napisałaś "ciotka wzięła i umarła i wynajmują, bo nie wiedzą co zrobić" albo "właściciel, który wyjechał za