Wpis z mikrobloga

Mirki, od dawna zbieram się do rozwinięcia w kierunku #grafika3d , grafikę 2D mam dość dobrze opanowaną (Photoshop i Illustlator przede wszystkim). Na początek wybrałem dość oczywisty wybór czyli darmowy #blender w wersji 2.8, którą wszyscy chwalą za pozytywne zmiany w interface.
Teraz do rzeczy - zacząłem już uczyć się z wszelkiej maści tutoriali dostępnych w sieci, ale mam taki problem, że często są one po angielsku i wtedy dużo łatwiej byłoby mi uczyć się i widzieć poradnik jednocześnie, tym bardziej, że z czasem widzę, że program bywa dość mocno skomplikowany. Na tą chwilę ciągle przeklikuję między oknem programu, a oknem przeglądarki pauzując co chwila film, ale wydaje mi się to być bardzo mało efektywne.
To już nie te czasy kiedy była masa wolnego czasu na przyswajanie takich rzeczy, teraz motywacje po ciężkich dniach pracy znaleźć czasem trudno, więc jak już wygospodaruję ten czas na naukę to chciałbym aby była ona jak najbardziej efektywna i szybko przynosiła efekty.
Drugiego monitora nie mam, żeby odpalić na nim tutorial, próbowałem uruchamiać filmy na telefonie, ale to też nie do końca to, bo wtedy muszę wpatrywać się w mały monitorek. Czy macie jakieś ciekawe pro tipy w tym temacie czyli jak w miarę szybko i efektywnie przyswajać wiedzę z nauki nowego oprogramowania?
#nauka #efektywnosc #grafika #grafikakomputerowa

EDIT: z chęcią również posłucham co polecacie do nauki tego programu? Nie korzystałem nigdy też w kursów Udemy, czy ktoś zna konkretny dobry kurs tam? Z chęcią po polsku, nie ukrywam, że mimo starań, bariera językowa jest dość spora.
  • 5
@chceHere: Dla mnie najbardziej efektywną metodą zawsze była zabawa programem i eksperymentowaniem z jego funkcjami na zasadzie - co się stanie jak kliknę to czy tamto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zamiast tutoriali video, gdzie przez pół godziny gość lata myszą po ekranie i #!$%@? o dupie Maryni, wolę zdjęcia + opisy. Szybko krótko i na temat ;)