Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirasy mam problem.

Na początku zaznaczę, że jestem debilem, żebyście mi tego już nie wypominali w komentarzach setki razy.

Mając 18 lat w połowie 2019 założyłem działalność na ryczalcie i prowadziłem sklep internetowy na zasadzie dropshippingu, czyli towaru nawet nie widziałem, jechał prosto do klienta z hurtowni bez rachunku w paczce, a ja klientowi swój rachunek wysyłałem mailowo.

We wszystkim pomagała mi mama, która kiedyś prowadziła działalność i oznajmiła, że jak jestem na ryczalcie to ja mam się fakturami nie przejmować, bo to dla vatowcow, więc faktur za kupiony dla klienta towar nie brałem xD

No i niedawno się kurde dowiedziałem, że przez to że nie brałem faktur przy rozliczeniu pit będę pewnie musiał zapłacić gruba kasę, bo jak na złość zarobiłem w #!$%@? kasy w te pół roku jakieś 50 koła na czysto zysku.

Tak wiem, że postapilem jak debil nie czytając o tym dokładnie i sugerując się jedynie radami mamy, cała. Odpowiedzialność za błąd jest tutaj na mnie. Pytanie brzmi co robić? Mogę w ogóle to jakiś załatwić czy po prostu muszę zapłacić w cholere kasy przy rozliczaniu pit? Pracuje też na etacie jak coś na umowę o pracę... Szkoda, że w szkoły o tym nie było eh

#firma #ksiegowosc #pomocy #januszebiznesu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Nie siedź w domu w ferie i w wakacje](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania a ja jakos do konca nie rozumiem...
Jestes na ryczalcie. Nie jestes vatowcem. Dlaczego niby miałbyś zaplacic mniej podatku majac koszty skoro na ryczalcie i tak podatek masz od przychodu?
Pomijam juz fakt ze jesli masz tyle dochodu to juz chyba dawno powinienes miec kase fiskalna i klientom powinieneś wysylac paragony a nie faktury na maila tak jak piszesz??
Poprawcie mnie jesli sie myle. Dzialalnosc mialem pare lat temu i w
Pomijam juz fakt ze jesli masz tyle dochodu to juz chyba dawno powinienes miec kase fiskalna i klientom powinieneś wysylac paragony a nie faktury na maila tak jak piszesz??


@Asso: Kasa fiskalna jest obowiązkowa tylko jeśli klient kupuje na miejscu lub płaci gotówką. Sprzedaż internetowa z wysyłką jest zwolniona z obowiązku posiadania kasy fiskalnej.
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko zależy od tego jak prowadzoną masz działalność. Dropshipping w Polsce-
wykonujesz usługę pośrednictwa w sprzedaży. Odprowadzasz podatek od różnicy między kwotą zakupu a kwotą sprzedaży przedmiotu. Jaki podatek? To już zależy od rodzaju Twojej działalności. Generalnie powinieneś odprowadzać VAT- bo to usługa i najlepiej byłoby się tym zająć, a dodatkowo 18 lub 32 / liniowy / CIT jeśli spółka.
Rozumiem, że księgowałeś przychody, ale nie księgowałes rozchodów?
Możesz użyć