Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki od #bron i #strzelectwo, zabieram się właśnie za zrobienie badań do pozwolenia na sport i trochę się pogubiłem. Do WPA muszę dostarczyć jedynie badania od lekarza i psychologa czy muszę zrobić jeszcze badania u psychiatry i okulisty? Rozmawiałem z jednym lekarzem i pytał się czy mam już orzeczenie od psychologa i badanie pola widzenia, jakaś konkretna kolejność musi być zachowana przy robieniu badań, że wpierw ten i ten, a na końcu ten czy nie? No i lekarz powiedział, że badanie to 600 cebulionów gdzie w internetowych poradnikach które czytałem i namieszały mi tylko w głowie, bo było tylko napisane rzeczy typu "należy zrobić badania potrzebne do wyrobienia pozwolenia 300-400zł". Także poratujcie radą jakich specjalistów muszę odwiedzić i jakie badania zrobić.
  • 14
@woiteg: nie lepiej znaleźć ośrodka gdzie zrobią ci wszystkie badania jednego dnia i w jednym miejscu zamiast biegać po lekarzach na własną rękę? podaj miasto najlepiej to ciebie ludzie pokierują...
ceny badań nie są odgórnie ustalone.. we Wrocławiu komplet badań kosztował 400zł.. w innych miejscach, u innych lekarzy może być inaczej..

i oczywiście masz już patent i licencję, że bierzesz się za lekarzy?
@woiteg: Szukasz przychodni, która oferuje usługę p.t."Badania do pozwolenia na broń".
Wtedy płacisz raz i masz wszystko w jednym miejscu i nawet miła pani z rejestracji pokieruje Cię do właściwych gabinetów :)
Wszystko nie powinno zająć więcej jak 3 godziny.
@Emill: @Z_dupy_strzelec: Sprawdzałem już i w moim mieście nie ma przychodni która robi pełen komplet badań na pozwolenie. Także pozostaje mi jedynie załatwianie każdego lekarza na własną rękę, a czasu niestety jakoś nie mam żeby wybrać się do innego miasta i to załatwić.
@woiteg: chłopaki mają rację, dużo bardziej się opłaca w jednym miejscu zrobić wszystko. Pojedź do najbliższego miasta gdzie oferują taki komplet badań i będziesz w jeden dzień miał to z głowy i bez problemów.
dzwoniłem kiedyś do jednej "psycholog" to już przez telefon była jakaś niezrównoważona xD
No i oczywiście pytanie "ale po co panu w ogóle ta broń???!!", powodzenia na badaniach u takich tenczowych LGBT_+-?/ aktywistek, opisz koniecznie jak wyniki xD
Wolałbym zrobić to wszystko w czasie jednej wizyty ale tam gdzie mam możliwość zrobienia takich badań godziny jak to robią gryzą się z moją pracą. Dopiero późnym popołudniem mam na tyle luzu, że mogę sobie jeździć i załatwiać co chcę i nie stanowi to dla mnie problemu, że jednego dnia pojadę sobie do jednego lekarza, a następnego do innego.
Jeżeli uda mi się ogarnąć sprawy robocze to pojechałbym zrobić pełen komplet, tylko
@woiteg: Nie będą się czepiać.
Na Twoim miejscu to bym zaczął od lekarza orzecznika. Ale nie od badania (bo to na końcu musi być) ale od pytania, jakich innych lekarzy on uznaje. Dopiero z wynikami od tych pozostałych wracasz do lekarza, który ma prawo wystawić Ci JEDEN papier, że jesteś zdrowy. Z tym badaniem (i tylko z tym) idziesz już do WPA.
Oczywiście musisz mieć jeszcze kilka innych rzeczy ale zaświadczenie
Do WPA muszę dostarczyć jedynie badania od lekarza i psychologa czy muszę zrobić jeszcze badania u psychiatry i okulisty?


@woiteg: ... to pakiet badan, do wpa dajesz orzeczenie psychologa ktory ma pod soba pozostalych... wybierz najlepiej przychodnie ktora robi takie pakiety na bron... najlepiej te ktora ci szef twojego klubu poleci #pdk