Wpis z mikrobloga

Wyboczenie - eksperymenty ze stalą niskowęglową, LBA SolidWorks i kryteriami wyboczenia

Omawiam bardzo ogólnikowo rys historyczny oraz drogę ewaluacji nauki o wyboczeniu w typowej mechanice maszyn wraz z przypomnieniem wycofanych już norm branżowych czyli PN-80/B-03200, PN-90/B-03200 oraz normy na podstawie Eurokodu 3, czyli PN-EN-1993-1-1 i dążenia do obliczeń numerycznych. Dla przypadku stali niskowęglowej - S235, przedstawiłem eksperyment porównania obliczeń nośności wg kryteriów Eulera, Tetmajera - Jasińskiego, Johnsona - Ostenfelda i liniowej analizy wyboczeniowej (LBA) w programie SolidWorks dla różnych przypadków geometrycznych. W ramach ułatwienia pracy z obliczeniami wyboczenia wg toku obliczeniowego normy PN-90/B-03200 przygotowałem program napisany własnoręcznie w języku C.

Zapraszam: [[#91] Wyboczenie - eksperymenty ze stalą niskowęglową, LBA SolidWorks i kryteriami wyboczenia.](https://youtu.be/Uhf0tjBIz3s)
Zapraszam również na stronę FB: Inżynier Programista

#inzynierprogramista #inzynieria #mechanika #projektowanie #cad #solidworks #pracbaza #studbaza #gruparatowaniapoziomu #programowanie #jezykc
Pobierz InzynierProgramista - Wyboczenie - eksperymenty ze stalą niskowęglową, LBA SolidWorks...
źródło: comment_ZoGFQeDXOU1hCsO0YwbfseuOQh71V7Fa.jpg
  • 2
@papier96: Witam. Raczej nie ma mowy tutaj pojęcia o "wysokim progu". Staram się mówić w miarę prostym językiem, czasami wręcz zbyt prostym o tematach, które stanowią podstawę w świecie mechaniki / konstruowania / projektowania wytrzymałości. Niektóre kwestie bardzo uogólniam tak, aby nieco naświetlić o co chodzi w temacie, natomiast powinno to dawać światło na to czego szukać, gdyby np. ktoś chciał rozwijać dalej swoją wiedzę w wybranej tematyce.
Warto tutaj zauważyć,