Wpis z mikrobloga

#windows10 #pytanie #kiciochpyta

Wystąpilo jakieś zdarzenie i twój kod PIN jest niedostępny/ restart po zmianie w msconfig na uruchomienie w trybie bezpiecznym

Witajcie, czyściłem ostatnio zaśmieconego laptopa mojej kobiety, po tym jak poprzednio czyścił jej ojciec, i zmienił jej lokalne hasło na pin w outlooku. Nie wiem po co, ale zapewne skasował jej lokalne konto na zwykłe hasło. Przy okazji czyszczenia CCleanerem, wyskoczył błąd w rejestrze. Explorer się zawieszał. Postanowiłem uruchomić Windows 10 (64bit) ponownie w msconfig w trybie:

-uruchamianie diagnostyczne

aby uruchomić explorera bez zawieszania i przywrócić rejestr.

Niestety po ponownym uruchomieniu, pin używany do jedynego konta na laptopie: pokazuje błąd:

Wystąpilo jakieś zdarzenie i twój kod PIN jest niedostępny.

Właśnie opcja ze zwykłym hasłem pokazuje że hasło jest nieprawidłowe, mimo, że było prawidłowe. A tu już wystepuje mądrość teścia, bez komentarza.

Jakakolwiek próba przywrócenia windows wymaga hasła na koto i jest ono nierawidłowe. Wbrew temu co piszą poradniki youtube. Także opcje skasowania hasła admisnistratora to głownie scam producenta Digital River GhmH. Także próbowałem skasować hasło, jednak głownie aplikacje Digital River okazały się scamem.
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@khaman: no u mnie pomogło co innego, do 3 walczyłem, wywołałem w windowsie automatyczne naprawianie systemu, wtedy wszedłem w zaawansowane opcje naprawiania bo wtedy już nie prosi o hasło, Windows myśli że jesteś zalogowany, i zrobiłem przywracanie systemu kilka dni wstecz. I wcale nie spowodowałeś tego CCleanerem, tylko #!$%@? opcja msconfig