•  

Czekam na wywód doktor Spurek na temat wpływu dokonanych zbrodni seryjnych morderców na ich psychikę, jako argument przeciwko karze śmierci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znalezisko

#polityka #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa

źródło: Zrzut ekranu 2020-01-14 o 10.51.09.png

•  

@L3stko: czemu chcesz zabraniać kobietom decydować o swoim ciele?

•  

zbrodni seryjnych morderców na ich psychikę

@L3stko: no zerowy, bo to zryta psychika sprawia, że mordowanie sprawia im przyjemność.

Plusik dla Spurek za klasyczny rigcz i odkłamywanie prawicowych bredni.

•  

@Tyraxor: dziecko w łonie matki nie jest ich ciałem.

+: takija, robson7 +14 innych
    •  

@Nieprzyjazny_Ziemniak: chcialeś chyba powiedzieć, że plusik dla pana Piotra. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: pbs.twimg.com

•  

dziecko w łonie matki nie jest ich ciałem.
      @L3stko: Dlatego każda kobieta powinna mieć możliwość wyjąć je ze swojego ciała. Jeżeli dziecko sobie poradzi to bardzo dobrze, a jeżeli nie - no cóż, nie można nikogo zmuszać do altruizmu.

•  

@L3stko: miliony pytań bez odpowiedzi, politycy zamiast pisać na fejsbuku mają od tego ludzi, a sami w tym czasie wykonują swoją robotę xDD

•  

sami w tym czasie wykonują swoją robotę xDD

@Nieprzyjazny_Ziemniak: europosel tyra jak wół. xDˣᴰ

+: takija, robson7 +6 innych
    •  

no zerowy, bo to zryta psychika sprawia, że mordowanie sprawia im przyjemność.

@Nieprzyjazny_Ziemniak: Czyli tak samo jak z mordowaniem nienarodzonych dzieci.
      Plusik dla ciebie za odkłamywanie lewicowych bredni.

+: takija, robson7 +9 innych
    •  

czemu chcesz zabraniać kobietom decydować o swoim ciele?
      @Tyraxor: Nikt nie zabrania kobietom nie zachodzić w ciążę.

Dlatego każda kobieta powinna mieć możliwość wyjąć je ze swojego ciała.
      Nikt też nie zabrania kobietom rodzić.

+: takija, robson7 +3 innych
    •  

Nikt nie zabrania kobietom nie zachodzić w ciążę.

@ibilon: jakby ci żonę zgwałcili i zaszła w ciążę, to pierwszy byś leciał robić aborcję

•  

@Lipathor: bo nigdy nie było sytuacji, że rodzina świadomie wychowywała dziecko z gwałtu.

+: takija, Thon +2 innych
    •  

@L3stko: bo tak WYBRALI, rozumiesz różnicę między MOŻLIWOŚCIĄ dokonania aborcji płodu z gwałtu a OBOWIĄZKIEM?

•  

@Lipathor: przecież możesz usunąć dziecko poczęte w skutek gwałtu. Znaczy nie ty ale kobieta może.

+: takija, robson7 +8 innych
    •  

@Lipathor: no i mam nadzieję, że obecny stan prawny będzie nadal obowiązywał. Ani kroku w jedną lub drugą stronę. A ty?

•  

@Lipathor: To nie jest takie oczywiste. Ja bym nie miał nic przeciwko wychowaniu takiego dziecka i też szanowałbym zdanie żony gdyby chciała je usunąć. Nie oceniaj innych swoją miarą lol xd.

+: L3stko, takija +5 innych
    •  

@L3stko: widzę, że fani Konfederacji są jak zwykle "wolnościowi" :-)

•  

@L3stko: na szczescie "obecny stan prawny" nie dziala i mozna normalnie robic aborcje na zadanie. To jedyny plus tego obecnego "kompromisu".

•  

Komentarz usunięty przez autora

+: deliver
    •  

@L3stko: ja mam nadzieję na liberalizację i dozwoloną nierefundowaną aborcję do 12 tygodnia bez tłumaczenia się.
      @Dustandbones: tak się oburzasz, jakbyś myślał, że mnie tym obrazisz. Oczywiście, że bym tak zrobił, jeszcze by tego brakowało, żebym dziecko gwałciciela wychowywał.

•  

@kamisiek: Albo do 18 roku życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Lipathor: Nie oburzam się. Tylko mówię Ci że gówno znaczy Twoje zdanie i mów za siebie. Pozdrawiam.

+: nom_om
    •  

jakby ci żonę zgwałcili i zaszła w ciążę, to pierwszy byś leciał robić aborcję
      @Lipathor: Morderstwa nienarodzonych dzieci dokonane w następstwie gwałtu stanowią promil wszystkich aborcji, więc to nie jest argument za legalizacją mordowania dzieci.

•  

@L3stko: ale wiesz że to co ona wstawiła to jest riposta na argumenty pisowcow/konfiarzy/kleru że po aborcji większość kobiet które ją dokonały, tego żałuje?

•  

@L3stko wciąż nie wiem czemu chłopy się na ten temat wypowiadają. Nic nie wiecie I nic się nigdy nie dowiecie

•  

@Nieprzyjazny_Ziemniak

-Spurek
      -rigcz

Wyjątkowo głupi z ciebie kartofel.

•  

@Tyraxor: już tak poza trmat aborcji - to argument "hehe jak Górniak poradzi se poza ciałem matki to pogadamy xd" jest taki chujowy. Co kurwa ludzi którzy są zależni od aparatury mamy odpiąć i jak jednak przeżyje to fajnie, ale jak nie no to cusz?

•  

@jdhue: O ile ostatnio sprawdzałem używając aparatury nikt nie cierpi. A jakbym był podpięty do ciebie nerkami w sposób dzięki któremu żyję, co powodowałoby masę powikłań w twoim organizmie, to nie byłoby nic złego w odłączeniu mnie od ciebie. Nie ma znaczenia, że mogę nie przeżyć. Nie mam prawa, tak jak nikt inny nie ma prawa nakazywać komuś altruizmu. Szczególnie kiedy narażone jest twoje życie.

•  

Co kurwa ludzi którzy są zależni od aparatury mamy odpiąć i jak jednak przeżyje to fajnie, ale jak nie no to cusz?

@jdhue: Bardzo fajny argument. Możesz mi pokazać kraj, gdzie zmusza się ludzi do darowania krwi, nerek, szpiku itp. bo dzięki temu może przeżyć inna osoba?

Możesz po pijaku wjechać samochodem w jakąś rodzinę i żadne prawo nie zmusi Cię byś dał im chociaż kroplę swojej krwi by pomóc uratować ich życie.

Ale jak kobieta zajdzie w ciąże to nagle ma obowiązek poświęcać swoje ciało by płód mógł przeżyć.

•  

@jdhue: Lepszy abstrakcyjny, niż nieadekwatny

•  

@rzep: primo wykurwiaj z argumentami pokroju "a co gdybyś pottrzymywał kogoś swoimi narządami" bo to nie jest to samo xD secundo to że płód traktujesz jako pasożyta wiele mówi o twojej poczytalności trio z tego co wiem w Polszy jest tak że gdy płód zagraża życia matki lub jest pewne że urodzi się upośledzone to nic nie stoi na drodze do dokonania aborcji. Śmiejecie się z katoli że hehe dziadek w chmurce ale gdy przychodzi do rzeczywistej nauki to jest medycyny to sami myślicie abstrakcyjnie i hioptyzujecie.

•  

ja mam nadzieję na liberalizację i dozwoloną nierefundowaną aborcję do 12 tygodnia bez tłumaczenia się.

@Lipathor: a nie lepiej refundowaną sterylizację?

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

+: Koliat
    •  

@L3stko: jeśli ktoś bardzo chce, nie widzę przeszkód

•  

@jdhue: Przecież każda ciąża jest narażeniem matki na masę powikłań. Kiedy kobiece życie/zdrowie jest narażone to wszystko spoko, ale jak tobie coś hipotetycznie zagraża to dostajesz pierdolca. Dosłownie w ciąży utrzymuje się dziecko swoimi narządami, a konsekwencje zdrowotne są dość ciężkie.

•  

@L3stko: jak mniemam wszystko pochodzi z komitetu danych z dupy. Also "to wszystko spoko, ale jak tobie coś hipotetycznie zagraża to dostajesz pierdolca" w domu wszyscy zdrowi?

•  

@Tyraxor: wyborna redukcja człowieka do powikłania, kiedyś analogicznie lekko argumentowano niewolnictwo czy wyższość jednej rasy nad inną. Każdy powód jest dobry, żeby kogoś innego mieć za śmiecia gdy tak ludziom wygodnie.

•  

@rzaden_problem: Przeczytaj moje poprzednie komentarze

•  

@L3stko W ogólnie nie rozumiem po co podnosić w kwestie statystyczne wpływu aborcji na kobietę (tzn. z punktu widzenia naukowego ok można). Kwestia szkodliwości statystycznej - lub braku szkodliwości aborcji nie powinna być argumentem do obwarowan prawnych aborcji.
      Przyjmując taka argumentację Spurek strzela sobie w stopę i udowadnia, że w ogóle nie rozumie o co chodzi w prawie do aborcji. Ale ale to Spurek więc nic dziwnego.

+: L3stko
    •  

@Tyraxor: > Przecież każda ciąża jest narażeniem matki na masę powikłań

Furtka jak wrota od stodoły

•  

@rzaden_problem: Jesteś tak leniwy, że nawet nie chce Ci się przeczytać dyskusji. Nie zamierzam z tobą pisać skoro masz tak wywyalone, że wysrywasz perwsze co ci do głowy wpadnie.

+: Nirakka
    •  

@ibilon: co to za prawacka nowomowa wogole XD
      Nie ma czegos takiego jak nienarodzone dziecko. Nienarodzona moze byc z6gota, zarodek albo plod.

I owszem, plod, czy zarodek JEST czescia cuala kobiety. Od ciala kobiety zalezy jego gospodarka hormonalna, tetno, odzywianie. Dopoki zarodek/plod pozostaje w srodku, jest po prostu organem.

•  

@L3stko:
      Istnieje antykoncepcja, można używać - są tabletki, są prezerwatywy, różnego rodzaju oringi itd, można to łączyć i mieć w praktyce 100% antykoncepcję, albo można na stałe operacyjnie zrobić się bezpłodną.

W Polsce można wykonać aborcję w szczególnych przypadkach - jeśli chodzi o gwałt, zagrożenie życia matki itd. Na pewno przymusowo kobieta nie urodzi chorego dziecka, nie umrze i nie będzie wychowywać dziecka z gwałtu - bo w tych sytuacjach jest prawo aborcji.

Skoro każda ciąża jest zagrożeniem życia kobiety, to może przestańcie chodzić do pracy, przestańcie wychodzić w ogóle z domu - przecież każde wyjście grozi śmiercią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja pierdolę, te lewaki..

•  

@L3stko: Ona obaliła konserwowy argument przeciwko aborcji, a nie dała argument za aborcją. ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Ja pierdolę, te lewaki..

@bedist: nie, Ty nikogo nie pierd--lisz i dlatego nie powinieneś się wypowiadać, bo temat aborcji w żaden sposób Cię nie dotyczy.

To tak, jakbyś dyskutował o prawie lotniczym, nie mając nawet samochodu ani prawa jazdy...

•  

@jdhue:

gdy płód zagraża życia matki

Powiedz to Alicji Tysiąc

+: alkan
    •  

@jdhue: Ciąża dla wielu osób jest okropna, ale oczywiście nigdzie o tym nie przeczytasz bo wykreowano obraz MATKI POLKI W STANIE BŁOGOSŁAWIONYM
      A wiele kobiet ma potem problemy z tarczycą, z cukrzycą, żylakami i masą innych problemów z którymi będą się męczyć do końca życia ALE TO ICH WYBÓR ŻEBY SIĘ Z TYM MĘCZYĆ. Jeśli są osoby które nie chcą poświęcać swojego zdrowia to nie można im kazać utrzymywać ciąży.

•  

@lost_in_translation: po co odnosić się do treści jak można zaatakować ad personam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@KrzLis: Nie jestem z tagu przegryw, więc wiem dosyć sporo na te tematy. Mam różową od kilku lat.

Ale jak już tak mowa - to dlaczego Wy, lewacy, skoro macie z tym gówno wspólnego tak bardzo sracie na punkcie aborcji? W tym wątku nie ma żadnej lewackiej kobiety, ale dużo lewackich mężczyzn zaraz się obsra w tych komentarzach.

Już nawet się nie przejmuję, doskonale wiem, że słyniecie jak nikt inny z hipokryzji.

•  

@bedist: salpingotomia w Polsce jest nielegalna. O jakim operacyjnym sposobie piszesz?

•  

ABORCJA TAK:
      *zagraża życiu matki
      *gwałt
      *rozpoznane wady genetyczne dziecka

ABORCJA NIE:
      *własne widzimisie kobiety, że np jednak nie chce dziecka. W takiej sytuacji mężczyzna również powinien mieć prawo głosu, gdyż to jego dziecko.

Odnośnie aborcji płodu (wczesne stadia ciąży) nie mam zdania. Change my mind.

+: L3stko
    •  

@Grejskyy: Nie mówię akurat o Polsce - chodziło mi o fakt, że lepiej zrobić się bezpłodną za granicą, aniżeli za granicę wyjeżdzać za aborcją.

•  

@wioseneczka:

A wiele kobiet ma potem problemy z tarczycą, z cukrzycą, żylakami i masą innych problemów z którymi będą się męczyć do końca życia
      Jaki jest mechanizm powstawania problemów z tarczycą wskutek ciąży? Jakie to konkretnie problemy?

Jaki jest mechanizm powstawania cukrzycy wskutek ciąży?
      (piszesz do "do końca życia", więc rozumiem że nie chodzi o tzw. cukrzycę ciążową, która ustępuje zaraz po porodzie)

•  

Ale jak już tak mowa - to dlaczego Wy, lewacy, skoro macie z tym gówno wspólnego tak bardzo sracie na punkcie aborcji? W tym wątku nie ma żadnej lewackiej kobiety, ale dużo lewackich mężczyzn zaraz się obsra w tych komentarzach.

@bedist: po pierwsze, nie wiem czemu uważasz, że jestem lewakiem.

Po drugie, właśnie dlatego, że mam coś wspólnego z płodzeniem dzieci, uważam, że prawo do aborcji powinno być znacząco poszerzone. Nie przystaje bowiem do dzisiejszych realiów i potrzeb. Nie ma czegoś takiego, jak stuprocentowo skuteczna antykoncepcja. Aborcja jest dobrym i potrzebnym zabiegiem.

Po trzecie, skoro nie jestem kobietą, nie uzurpuję sobie prawa do decydowania o tym, co powinna robić ze swoim ciałem. Raczej staram się przekonać Cię, że tym bardziej powinna mieć możliwość wyboru.

•  

@bedist: po pierwsze, nie wiem czemu uważasz, że jestem lewakiem.

Po drugie, właśnie dlatego, że mam coś wspólnego z płodzeniem dzieci, uważam, że prawo do aborcji powinno być znacząco poszerzone. Nie przystaje bowiem do dzisiejszych realiów i potrzeb. Nie ma czegoś takiego, jak stuprocentowo skuteczna antykoncepcja. Aborcja jest dobrym i potrzebnym zabiegiem.

Po trzecie, skoro nie jestem kobietą, nie uzurpuję sobie prawa do decydowania o tym, co powinna robić ze swoim ciałem. Raczej staram się przekonać Cię, że tym bardziej powinna mieć możliwość wyboru.

•  

@KrzLis: Według mnie możliwość wyboru kobiety jest na etapie antykoncepcji - można ją łączyć na różne sposoby, powodując niemal stuprocentową skuteczność. Aborcja w Polsce działa dobrze, jest legalna w dobrych przypadkach tak jak pisałem wyżej.

To tak jakby walczyć z podatkami - no tak, ciało kobiety, to ona powinna o nim decydować - tak samo mogę mówić ja o podatku - to moja wypłata i ja powinienem o niej decydować.

Jest dobrze jak jest - pod żadnym pozorem nie zaostrzać, ale też nie legalizować w całości.

Mimo iż nie jestem kobietą, znając mentalność polskich kobiet legalna aborcja nie wyszłaby tu na plus.

Wybacz, że uznałem Cię za lewaka.

•  

@KrzLis: No ale dobrze, uznajmy, że jednak masz rację - ale co wtedy z mężczyznami? Przecież my też mamy prawo do własnych dzieci. Powstaje kolejny problem, bo zmusić kobiety nie można, a jeśliby uregulować prawnie, że musi być zgoda dwóch rodziców, to powstałoby kolejne ograniczenie.

•  

Według mnie

@bedist: no właśnie. Według Ciebie.

Dlaczego uważasz, że kwestie rozrodczości kobiet powinny być regulowane według tego, co Ty uważasz, skoro nie masz z tym nic wspólnego?

Użyłem analogii, jakbyś chciał decydować o kształcie prawa lotniczego, nie mając nawet prawa jazdy i samochodu.

To tak jakby walczyć z podatkami (...) tak samo mogę mówić ja o podatku - to moja wypłata i ja powinienem o niej decydować.

@bedist: pełna zgoda!

ale co wtedy z mężczyznami? Przecież my też mamy prawo do własnych dzieci.

@bedist: prawo w jakim zakresie?

Prawo do ich spłodzenia, wbrew woli kobiety?
      Prawo do ich niespłodzenia? Czyli, według Ciebie, antykoncepcja.

Dziecko to jest jak się urodzi.
      Wcześniej jest płód.
      A wcześniej jest zarodek.

W aborcji nie chodzi o mordowanie dzieci. Nawet nie o mordowanie dzieci nienarodzonych, a jedynie o usuwanie ciąży we wczesnym etapie, na etapie zarodka.

Jest dobrze jak jest - pod żadnym pozorem nie zaostrzać, ale też nie legalizować w całości

@bedist: nie chodzi o to, by zalegalizować ją w całości (czymkolwiek jest "w całości" według Ciebie). Chodzi o to, żeby dostępna była do 12 tygodnia ciąży bez ograniczeń.

+: bedist
    •  

Na chuj wy się strząsacie nad tym tematem, jakbym był kobieta co chce aborcje to bym was wszystkich pierdolil, tak to możesz a tak to nie, kurwa srak i owak.
      Google -> aborcja Słowacja -> 1600-2000 pln i pierdole was wszystkich.
      Osobiście uważam ze aborcja powinna być legalna jak tylko się da, jak będą przypadki kobiet co zachodzą i tylko usuwają, no cóż, gdzieś takie zjebane musza być, (mama madzi nie abortowala, tylko zajebala nią o ziemie, świetna opcja alternatywna kurwa) zawsze będą jebnieci bardziej ale 99% będzie takich co ma konkretne powody i fajnie by było żeby zapłacili podatek u nas, komunikowali się w naszym języku i czuli się bezpiecznie.
      Mam żonę i córkę, wcześniak, miesiąc przed terminem się urodziła, moje myśli były takie ze jeśli coś ma się spierdolic to żeby żona przeżyła, bo córki nie znam, nie wiem co by mi odjebalo w takiej sytuacji, nie wiem jakbym sobie z tym radził i co by się działo dalej, na szczęście nie muszę o tym myśleć bo wszystko jest dobrze i jesteśmy razem.
      Trzeba pozwolić ludziom dokonywać wyborów, nie jestescie jebanym małpami, zacznijcie myśleć samodzielnie a nie jak szympans każe.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Dutch:

@wioseneczka: A wiele kobiet ma potem problemy z tarczycą, z cukrzycą, żylakami i masą innych problemów z którymi będą się męczyć do końca życia Jaki jest mechanizm powstawania problemów z tarczycą wskutek ciąży? Jakie to konkretnie problemy? Jaki jest mechanizm powstawania cukrzycy wskutek ciąży? (piszesz do "do końca życia", więc rozumiem że nie chodzi o tzw. cukrzycę ciążową, która ustępuje zaraz po porodzie)

No więc tak ;) przychodzę na ratunek - po prostu odpisuję na pytania, nie odnoszę się do wątku
      1. problemy z tarczycą w ciąży - otóż w ciąży rośnie zapotrzebowanie na hormony tarczycy, w związku z rozwojem płodu TSH powinno być poniżej 2.5; nie ma to jednakże większego znaczenia jeśli chodzi o samą tarczyce, adaptuje się ona do sytuacji i wraca to do punktu wyjścia po ciąży

ale przy porodzie powikłanym może wystąpić problem z tarczycą - otóż zapotrzebowanie na hormony przedniego płatu przysadki w czasie ciąży rośnie przez co zwiększa on swój metabolizm - ale jako jedno z niewielu miejsc w naszym organizmie nie ma możliwości zwiększenia przepływu krwi - tj rośnie zapotrzebowanie na tlen, a nie rośnie jego podaż przez co narząd ten staje się wrażliwy na niedokrwienie - przy krwotokach porodowych potrafi dojść do zawału niedokrwiennego, co spowoduje martwice (dodatkowo są sprzyjające warunki wykrzepiania wewnątrznaczyniowego co tylko pogorsza sprawę). Przedni płat przysadki obumiera, a co za tym idzie nie tworzy hormonów w tym TSH co spowoduje trwałą niedoczynność tarczycy - zwie się to zespołem Sheehana.

2. cukrzyca ciążowa istotnie ustępuje po ciąży, ale jej wystąpienie i wpływ metaboliczny znacznie zwiększają szanse na zajście cukrzycy typu 2 w przyszłości

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Czas na kolejny #polskizmeivels. Dzisiaj o mierzeniu sił na zamiary.

Może kiedyś ktoś wam mówił, żebyście mierzyli siły na zamiary, gdy stawialiście sobie ambitne cele. I raczej nie chodziło o zmotywowanie was. A szkoda, bo ten zwrot znaczy coś zupełnie innego! Powinniśmy wiedzieć, że tę sentencję zawdzięczamy Adamowi Mickiewiczowi, a dokładniej z "Pieśni filaretów":

„Dziś gdy chce ruszać światy
    Jego Newtońska Mość,
    Niechaj policzy braty
    I niechaj powie: dość.

Cyrkla, wagi i miary
    Do martwych użyj brył:
    Mierz siłę na zamiary,
    Nie zamiar podług sił!

Bo gdzie się serca palą,
    Cyrklem uniesień duch,
    Dobro powszechne skalą,
    Jedność większa od dwóch.”

Nasz wieszcz pisał, aby właśnie stawiać sobie ambitne cele i znajdywać siłę na ich realizację, więc mam nadzieję, że od dzisiaj będziecie mierzyć siły na zamiary w taki sposób, by osiągnąć coś wielkiego. (ʘ‿ʘ)

Dodam jeszcze na koniec, że jeżeli macie jakieś pomysły na kolejne wpisy, to możecie rzucać propozycjami. ʕ•ᴥ•ʔ

Jeżeli chcesz widzieć więcej tego typu wpisów, zaobserwuj mnie lub tag #polskizmeivels. W komentarzu znajduje się też spamlista, jeżeli chcesz otrzymywać ode mnie powiadomienia.

#uczsiezwykopem #polski #jezykpolski #gruparatowaniapoziomu
    pokaż całość

odpowiedzi (67)

• odpowiedzi (8)

• odpowiedzi (18)