Wpis z mikrobloga

Na #!$%@? wy się strząsacie nad tym tematem, jakbym był kobieta co chce aborcje to bym was wszystkich #!$%@?, tak to możesz a tak to nie, #!$%@? srak i owak.
Google -> aborcja Słowacja -> 1600-2000 pln i #!$%@? was wszystkich.
Osobiście uważam ze aborcja powinna być legalna jak tylko się da, jak będą przypadki kobiet co zachodzą i tylko usuwają, no cóż, gdzieś takie #!$%@? musza być, (mama madzi nie abortowala,
@Dutch:

@wioseneczka: A wiele kobiet ma potem problemy z tarczycą, z cukrzycą, żylakami i masą innych problemów z którymi będą się męczyć do końca życia Jaki jest mechanizm powstawania problemów z tarczycą wskutek ciąży? Jakie to konkretnie problemy? Jaki jest mechanizm powstawania cukrzycy wskutek ciąży? (piszesz do "do końca życia", więc rozumiem że nie chodzi o tzw. cukrzycę ciążową, która ustępuje zaraz po porodzie)


No więc tak ;) przychodzę na
@bedist:

albo można na stałe operacyjnie zrobić się bezpłodną.

W Polsce? Od kiedy?

@Dutch

Jaki jest mechanizm powstawania cukrzycy wskutek ciąży?

Będzie w częściach, bo vikop nie pozwala na tak długi komentarz.
Ciąża zmienia metabolizm. Występują trudności w regulacji glikemii. Laktogen łożyskowy odgrywa tu główną rolę, ważne jest też stężenie estrogenu, progesteronu i kortyzolu. Działanie jest wielokierunkowe, ale chodzi tu o wpływ diabetogenny.
Na początku ciąży zwykle, szczególnie w nocy, dochodzi
@Dutch:
I co dalej? Do utrzymania normoglikemii(czyli prawidłowego poziomu cukru we krwi) dochodzi do stałego wzrostu sekrecji insuliny.
Mimo tego, że ta insulina działa mniej efektywnie, jeszcze mamy obniżoną glikemię na czczo. Jeszcze. Ale tylko dlatego, że nasza glukoza, czyli matek glukoza, bardzo szybko przechodzi do płodu. A że potrzeby płodu drugim trymestrze są ogromne (niestety), to wrasta wątrobowa produkcja glukozy. Mimo hiperinsulinemii matczynej. Więc widzisz. A produkcja glukozy rośnie o
@KRISSVector:

dobre wychowanie nakazuje podziękować, jeśli ktoś Ci coś wytłumaczył. Warto, żebyś dał znać, czy przeczytałeś.

O dżizasie, majestat dumnej Polki obrażony, bo ŚMIAŁEM NIE ODPISAĆ. Zawołaj mnie jeszcze 10 razy. I tupnij nóżką.

A sam wywód zacny. Bardzo dziękuję. Przeczytałem z uwagą, zazdroszczę wiedzy w temacie.
Szkoda że zadziałała #logikarozowychpaskow i rozpisałaś się w temacie cukrzycy ciążowej, umknął Ci za to kluczowy fragment:

Jaki jest mechanizm powstawania cukrzycy
@Dutch:

O dżizasie, majestat dumnej biało-czerwonej Polki obrażony, bo ŚMIAŁEM NIE ODPISAĆ. Zawołaj mnie jeszcze 10 razy. I tupnij nóżką.

Zachowuj się. Nie czuję się obrażona.

jedno zdawkowe zdanie

Po co miałabym więcej? Co tam trzeba rozwijać?

No, może. U całego 4% ciężarnych.

Zapomniałeś, co mówił Szczeklik? Mówił o perspektywie długoterminowej - do 15 lat. Wtedy procent sięga nawet 40%. Chodziłeś na wykłady?

W tym kontekście pisanie o tym że "wiele
@KRISSVector:

Nie rozmawiałam z Tobą o aborcji, tłumaczyłam za to mechanizm cukrzycy w ciąży.

Chwała Ci za to, ale nijak to się ma do mojego pierwotnego komentarza. Pytałem o mechanizm cukrzycy w ciąży?

Zapomniałeś, co mówił Szczeklik? Mówił o perspektywie długoterminowej - do 15 lat. Wtedy procent sięga nawet 40%. Chodziłeś na wykłady?

Czasem chodziłem. Niestety, na wykładach z rzymu omawiają raczej prawo talionu, a nie niuanse cukrzycy (po)ciążowej :)
@Dutch:

Pytałem o mechanizm cukrzycy w ciąży?

Więc masz wywód o cukrzycy ciążowej. Ponieważ Twoje pytanie brzmiało

Jaki jest mechanizm powstawania cukrzycy wskutek ciąży?


Czasem chodziłem.

Dość często wypowiadasz się na tematy medyczne, dlatego założyłam, że oprócz prawa studiowałeś też medycynę.

gamma-orbiterem

Kim?
@In_thrust_we_trust: W ktorym miejscu "zjadł mnie merytorycznie"?
Wiesz, czym jest "merytoryka"?
Domagałam się od niego odpowiedzi, ponieważ:
1) Nie studiował medycyny, a coraz częściej stara się wypowiadać na gematy medyczne.
2) Jego postępowanie zaczyna przypominać mi znanego Brzytwę, który, gdy ktoś medycznie wytłumaczył mu dany temat, znikał i milknął.

musze obiektywnie stwierdzic

Z obiektywnością nie masz nic wspólnego, skoro przeglądasz mój profil.
@KRISSVector:

1) Nie studiował medycyny, a coraz częściej stara się wypowiadać na gematy medyczne

Ech Bożenko, mam nadzieję że wejdzie ta ustawa i na tematy medyczne będzie się mógł wypowiadać tylko prof. Grodzki...

Jeśli napisałem w którymkolwiek miejscu nieprawdę, to zapraszam do sprostowania. Sam argument "nie studiował, a się wypowiada" jest dość mizerniutki. Jak pokazuje ten wątek, można studiować medycynę i mieć IQ gąbki do mycia naczyń. I np. nie
@Dutch:

Ech Bożenko, mam nadzieję że wejdzie ta ustawa i na tematy medyczne będzie się mógł wypowiadać tylko prof. Grodzki.

Po co te złośliwości? Nie uważasz, że podstawą takich dyskusji powinna być znajomość medycyny?

I np. nie pojąć, że dyskutant odnosi się do cukrzycy pociążowej, a nie ciążowej.

A jak inaczej interpretujesz to, co napisałeś:

Jaki jest mechanizm powstawania cukrzycy wskutekciąży?


Jedyna cukrzyca, która powstaje bezpośrednio wskutek ciąży to cukrzyca
Po co te złośliwości?

Napisała gąska, która przyrównuje mnie do najsłynniejszego wykopowego zduna, pana Brzytwy xD

Jedyna cukrzyca, która powstaje bezpośrednio wskutek ciąży to cukrzyca ciążowa.

Z uporem godnym lepszej sprawy wycinasz to zdanie z kontekstu, pomijając kluczowe następne:

Jaki jest mechanizm powstawania cukrzycy wskutek ciąży? (piszesz do "do końca życia", więc rozumiem że nie chodzi o tzw. cukrzycę ciążową, która ustępuje zaraz po porodzie)

Odkąd przeszedłem na buddyzm mam w sobie
@Dutch:

Napisała gąska, która przyrównuje mnie do najsłynniejszego wykopowego zduna, pana Brzytwy xD

Nie Ciebie. To, co zrobiłeś. Czyny, nie osoba.
A Brzytwa był jaki był, ale nie chciał źle. To młody chłopak, całkiem przystojny i miły.

Z uporem godnym lepszej sprawy wycinasz to zdanie z kontekstu, pomijając kluczowe następne

Ty chyba też zapominasz o kontekście. Dalej było:

2. cukrzyca ciążowa istotnie ustępuje po ciąży, ale jej wystąpienie i wpływ metaboliczny