Wpis z mikrobloga

Po 7 godzinach czekania na sorze przyjęli do szpitala mamę różowej po zawale ze znaczną niepełnosprawnością.
Przestaje mnie dziwić popularność znachorów.
  • 86
  • Odpowiedz
@Cinoski: daj spokój... Znam ten ból, siedziałem na sorze z moją babcią, która złamała kręgosłup w odcinku lędźwiowym 12 godzin. Na siedząco, na plastikowym krzesełku - babcia 94 lata z zaawansowanym alzheimerem
  • Odpowiedz
  • 9
@mariusz95gd to w jakimś małym mieście? Byłem na sorze 2 razy w życiu, jako osoba towarzysząca i za każdym razem byliśmy szybko przyjęci, raz złamany kręgosłup a raz podejrzenie złamania palca. Nie wiem czy czekaliśmy po 15 minut
  • Odpowiedz
  • 484
@Cinoski: pamiętam że swojego patologicznego otoczenia jeszcze w latach 90 przypadek jak znajomy patus wymierzył sprawiedliwość samemu i zaczaił się na parkingu na lekarza który źle traktował jego umierającą babcie i połamał mu obie ręce przed jego własnym samochodem xD seniorka momentalnie od tamtej pory była lepiej traktowana
  • Odpowiedz
@mariusz95gd: przecież to jeden z największych i najbardziej zatłoczonych szpitali w Polsce to co sie Dziwisz. Wzywaliscie karetkę czy sami pojechaliście? Tam gdyby było i 10 lekarzy to byłby problem żeby było ok że względu na ilość pacjentów
  • Odpowiedz
@mariusz95gd: babcia 94 ze złamanym kręgosłupem? Czego ty #!$%@? oczekiwałeś? Ona się nawet na stół nie nadawała bo by wysiadła pewnie xd Nikt nie będzie się zabijał dla takich przypadków, ona i tak już kończy życie
  • Odpowiedz
@KiloEchoSierra: oczywiście, że był triage. Dlatego sobie czekała. Myślisz, że wszystkich zostawia i będą sie zajmować 94 latka z alzheimerem która i tak już jest jedna noga na tamtym świecie? Co mają z nią zrobić? Narkozy pewnie i tak już nie przeżyje
  • Odpowiedz
@soltysek nocny i świąteczny punkt opieki medycznej jest od sytuacji które nie zagrażają życiu albo zwykła poradnia w szpitalu. I nie trzeba robić prześwietlenia a wystarczy unieruchomic rękę i dać leki przeciwbólowe by matka mogła zrobić. Poza tym poz'ty są w szpitalach i każdym miasteczku powiatowym a RTG to nie jest jakaś tajemna technologia nawet na Podlasiu. A skoro miałeś możliwość pojechać na sor to miałeś też na nispoz pojechać. Także tfu
  • Odpowiedz