Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wczoraj mechanik wymienił mi 4 amorki w moim samochodzie i nagle z dobrze prowadzącego się samochodziku w zakretach, auto wylatuje praktycznie na każdym możliwym nieco szybszym zakrecie. Opony zimowe są nowe, ciśnienie w oponach 2.2 bara, droga nie jest jakoś super śliska.
Muszą się jakoś amorki ułożyć na początku? Mogą powodować aż taką zmiane w prowadzeniu? Co moze być powodem?
#mechanikasamochodowa #mechanika #motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 14
Co moze być powodem?


@eth7:

mechanik wymienił mi 4 amorki w moim samochodzie i nagle z dobrze prowadzącego się samochodziku w zakretach, auto wylatuje praktycznie na każdym możliwym nieco szybszym zakrecie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@solidsnake7 @oslet: zbieżność była robiona. Wymieniłem, bo tylne się skończyły i stukały, przednie miały poduszki wytrzaskane i brała je niestety nieco rdza
, auto wylatuje praktycznie na każdym możliwym nieco szybszym zakrecie


@eth7: co znaczy wylatuje? Buda się przechyla, traci tor jazdy, nieprezycyjnie skręca i musisz korygowac?
Wymieniłem, bo tylne się skończyły i stukały, przednie miały poduszki wytrzaskane i brała je niestety nieco rdza


@eth7: i to był dobrze prowadzący się samochód??? Sorry, nie uwierzę. Co najwyżej odzwyczaiłeś się od tego, jak to auto powinno jeździć i nadal prowadzisz tak, jakby miało rozpieprzone amory.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dict: traci tor jazdy, na takiej zasadzie jakby droga była śliska, gdzie inne samochody z większą prędkością przejeżdżają bez problemu