Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że przez gadanie Korwina, część osób ma jakieś dziwne odchyły. Korwin gadał o wprowadzeniu gospodarczego liberalizmu siłą i praktycznie nierealnych pomysłach. Takie zero-jedynkowe myślenie, za którym większość teraz idzie. Nawet Mentzen mówił, że pomoc socjalna jest ważna, ale tylko dla tych naprawdę potrzebujących, nie dla każdego.

Ja też jestem wolnorynkowcem, ale musi istnieć jakaś równowaga, a tu jest #!$%@?. Albo myślisz w 100 % jak Korwin, albo zostaniesz nazwany socjalistą, to już jest coś nie halo. Ostatnio Bosak poparł niedziele wolne od handlu, bo ma takie przekonania. Ok i to go czyni czerwonym XD

#4konserwy #neuropa #polityka
  • 18
Jakiś gość napisał komentarz na profilu Bosaka "Co zrobić, by ograniczyć wpływ wielkich korporacji na Polskę" i dostał odpowiedź "Won do Zandberga z takimi lewicowymi hasłami " XDD
Albo myślisz w 100 % jak Korwin, albo zostaniesz nazwany socjalistą, to już jest coś nie halo


@Wilczek03: Nie wiem, czy zauważyłeś, ale sporej części neuropków, którzy są wolnościowi gospodarczo, ale wyznają przy tym liberalizm światopoglądowy, przypinana jest łatka lewaka/socjalisty.

To jest właśnie ten absurd, który opanował polską scenę polityczną - łatka lewaka, przypinana każdemu, kto się nie zgadza się PiSem lub Korwinem.
Ostatnio Bosak poparł niedziele wolne od handlu, bo ma takie przekonania. Ok i to go czyni czerwonym XD


@Wilczek03: niedziela wolna od handlu nie jest w żadnym stopniu motywowana przyczynami ekonomicznymi. Ba, wręcz przeciwnie - to czysto ideologiczno-socjologiczna zagrywka wbrew wolnemu rynkowi.

Pomijając klasyfikacje używane przez korwinistów i wszystkie idiotyzmy wypowiadane przez korwina, to Bosak jest socjalistą jak każdy narodowiec-nacjonalista. A czy czerwony, czy brunatny to nie ma znaczenia.
którzy są wolnościowi gospodarczo, ale wyznają przy tym liberalizm światopoglądowy

@Neubert: Przecież w neuropie jak masz takie poglądy to cię od razu wyrzucając przez okno. xD
Neuropa - zamordyści gospodarczy i światopoglądowi, ale ci wcale-nie-od-pis.
@nie_jem_grzybow: Z jednej strony co do mediów masz racje, a z drugiej - nie uważasz, że obce media mogą mieć wpływ na kreowanie światopoglądu Polakom, w taki sposób, jaki im się podoba? Czy nie jest to wpływ obcego mocarstwa na naród?
@czynastolatek:

No i to jest właśnie Twój problem. Ja sobie zdaje sprawę, że wśród wykopowych Korwinistów/Konfederatów są osoby, z którymi mogę normalnie pogadać i znajdę z nimi wiele punktów wspólnych.

Ty natomiast nakreśliłeś sobie neuropę, jako zbiór osób o skrajnie lewicowych poglądach gospodarczych, gdzie każdy popiera wszelkie postulaty Zandberga i partii Razem.

No i tutaj cię zaskoczę. Spora część Neuropy w tym ja, to byli wyznawcy dogmatu wolnego rynku Korwina. Sam
ie uważasz, że obce media mogą mieć wpływ na kreowanie światopoglądu Polakom, w taki sposób, jaki im się podoba


@Wilczek03: Każde medium/korporacja kreuje światopogląd i co z tego?

Media takie jak TVP w rękach "najprawdziwszych z prawdziwych Polaków robią największą papkę z mózgów Polaków od czasów głębokiej komuny. Setki razy mniej szkodliwa dla przeciętnego Polaka jest propaganda 'obcego mocarstwa' od propagandy lokalnych neokomunistów z obsesją na punkcie władzy.

Czy nie jest
ale w posiadaniu Polskich przedsiębiorców


@Wilczek03: i co? wtedy nie prezentowałyby interesów tych przedsiębiorców?
Wedlug ciebie: jak Polak robi ci wodę z mózgu dla własnej korzyści to dobrze, ale jak robi to Niemiec to już niedobrze? A może by tak zwracać uwagę na obiektywność mediów, zapraszanych gości, merytoryczną wartość treści?

Ciekawy jest ten system wartości i moralność narodowców. Totalnie idiotyczny, ale ciekawy.
@nie_jem_grzybow: Masz jakiś gwóźdź wbity w mózg( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiedziałem, że mi marzy się bogaty kraj i polskie media w rękach polskich przedsiębiorców. Nie twierdzę, że wszystkie media mają być polskie. Canal Plus to bodaj francuska stacja, a bardzo lubię oglądać tam mecze. Chodzi o to, że wybierając między jednymi polskimi mediami, a drugimi, sam sobie wybierasz, którą telewizję chcesz oglądać.

Jestem za wspieraniem polskich marek
@Wilczek03: ...nie wiem po co ja dyskutuję. Jestem pewien, że nie masz więcej niż 20 lat, zgadłem, nie?

to nie kwestia wspierania tylko idiotycznego założenia, że "bogaty kraj z narodowymi mediami" będzie wolny od propagandy, bo według ciebie to "idealne rozwiązanie".

Wspierać to sobie można co się chce.

bo musi być z zagranicy, bo taki jest wolny rynek

Dobra, synek, nigdzie tak nie napisałem. Klamiesz. Zmykaj na czarną i dyskutuj o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
korwinizm niczym się nie różni od komunizmu - nierealny, nie ma szans na zaistnienie i nigdy nie istniał w żadnym państwie

@stjimmy: Tak było, Korwin wynalazł kapitalizm i wolny rynek, który nigdy nigdzie nie istniał, od początku dziejów na całym świecie panował socjalizm.