Wpis z mikrobloga

Pytanie o #spdif i #toslink do wszystkich zainteresowanych #audio #dac #flac #audiofile #dzwiek itp.
Chciałbym puścić światłem dźwięk z laptopa do wzmacniacza. Do laptopa będzie podpięty interfejs audio z łączem cyfrowym optycznym i coax. Chcę dać optyczne światłowodowe (bo interfejs jest na usb, i mimo własnego zasilacza może się coś pojawić, plus mogą być szumy).
Pytanie, czy da się w warunkach domowych puścić najpierw przewód światłowodowy, a później samemu zarobić końcówki?
Jeżeli się da to jaki przewód wybrać (odległość 9m) i jakie końcówki żeby to zrobić samemu?
Interfejs ma standardowy port toslink, podobnie jak wzmacniacz (będzie to Onkyo TX-8270).
Bardzo proszę o jakieś wskazówki.
  • 3
@crazy_wolf: Temat intrygujący, ale raczej mało realny. Na TME da się znaleźć za równo złączki do zarabiania jak i przewód (w szpulach po 100m ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jedna jest pewien problem. Pomimo, że tak na serio obok prawdziwego światłowodu to nawet nie leżało, to zarabiani tych końcówek jest równie upierdliwe. Po zarobieniu trzeba z pomocą odpowiednich papierów ściernych i narzędzi wyszlifować złączkę na płasko, tyle
@wypokowy_expert: Jeżeli się utnie czymś bardzo ostrym powinno być imho ok. Przy takiej odległości przewód może być polimerowy, a one się tną ładnie i równo. Kupiłem końcówki TOCP155 i trochę przewodów, będę próbował.
U mnie problem taki, że muszę przeprowadzić sam kabel, bo z wtyczką nie zmieści się w otwór niestety.