Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki. Mam dylemat, otóż za kilka dni podpisuję umowę deweloperską, ale mam jednak jakieś wątpliwości bo:
1. Deweloper do tej inwestycji powołał spółkę celową, a wyczytałam w internecie, że jest to dobre dla dewelopera i banku, ale nie dla kupującego mieszkanie.
2. Główny wykonawca to fima zarejestrowana tuż przed rozpoczęciem budowy inwestycji.
3. Spółdzielnia na wcześniejszym etapie tej inwestycji też została zarejestrowana niedawno.
4. Notariusz z kancelarii prawnej, z którą współpracuje deweloper ma słabe opinie na Google + podpisanie umowy deweloperskiej ma być w biurze dewelopera a nie w kancelarii, co wydaje mi się też podejrzane.
5. Dodatkowo na etapie który oddali już do użytku występuje wiele problemów np. brak domofonu, szlaban zamiast bramy wjazdowej, brak koszy na śmieci (które mają być kupione z czynszu bo spółdzielnia nie ma własnych środków)itp.
Co sądzicie na ten temat? Brać, nie brać? Rozglądać się za czymś innym choć za dużo opcji nie ma. #deweloperka #deweloper #budowa #mieszkaniedeweloperskie
  • 18
@yadzka95: spolka celowa dla kazdej inwestycji to norma dla rozsadnego dewelopera, jak cos sie jebnie spolka matks jest bezpieczna. sluzy do ruchania klientow

spolka generalny wykonawca to samo tyle ze sluzy do ruchania podwykonawcow

spoldzielnie generalnie maja slabe opinie

deweloperzy wybieraja bezproblemowych notariuszy i niechetnie, zeby nie powielac papierologii, pozwalaja na innych

ergo normalna praktyka rynkowa
@Onbezwasa a przy okazji wiesz może czy może tak być że oddanie budynku do użytku jest jeszcze w tym roku a podpisanie aktu własności w połowie następnego roku? Czy to śmierdzi jakąś podpuchą?
@yadzka95: kazdy rozsadny doswiadczony przedsiebiorca redukuje ryzyko, do tego sluza spolki celowe, ma to korxyscivtakze podatkowe. niekoniecznie ty musisz byc celem
wolisz wybrac kupowanie od niedoswiadczonego dewelopera? bedzie bardziej bolesne bo ze wzgledu ns male doswiadczenie to on bedzie ruchsny zwykle przez podwykonawcow a skutki tego (przecieki grzyn instalacje) odczujesz przede wszystkim ty
@yadzka95 normalne praktyki dewelopera. Natomiast jezeli juz ludzie maja problemy to spodziewaj sie ze u ciebie będzie gorzej ... spółdzielnia to tez walek bo bedzie nia zarzadzala firma powiazana z deweloperem za solidne wynagrodzenie . A pewnie zapis ze przez 2-3 lata nie do ruszenia.