Wpis z mikrobloga

( ) Jak to zostałem zatrzymany przez policję ...

Mirki i Mirabelki tak odwlekałem opisanie tego co mnie ostatnio spotkało (to nie #bait ), ale teraz czas najwyższy ¯\(ツ)_/¯. Jakieś 2 miesiące temu poszedłem ze znajomą na bilard i parkując auto pod klubem bilardowym podszedł do nas koleś i poprosił o ogień. Tak sobie chwilę we trójkę rozmawialiśmy i okazał się spoko gościem. Poszedłem z koleżanką grać i później znowu zaczęliśmy rozmawiać z tym kolesiem. Okazało się, że jest zawodowym gitarzystą i zaproponował zmianę lokalizacji, na co się zgodziliśmy. Pojechaliśmy do centrum, do pubu jego kolegi. Tak sobie siedzimy i rozmawiamy i w pewnym momencie nasz nowy kolega zobaczył na drugim końcu sali kolesia z którym ma jakieś niedokończone "sprawy" poszedł do niego zaczęli się kłócić i wyszli na zewnątrz "porozmawiać" wyszedłem zobaczyć co tam się dzieje, a oni tłukli się na chodniku. "nowy kolega" dostał dwa razy w łeb i padł na chodnik. Potem dostał kopa w twarz i leżał nieprzytomny. Po liku minutach karetka i chwilę później policja. Policjantka wezwała mnie na światka i poprosiła o dowód. TU ZACZYNA SIĘ AKCJA ... Pani policjantka poszła do radiowozu, postukała w systemie zadzwoniła gdzieś i po chwili pokazała coś koledze... No i ten podszedł do mnie od tyłu założył mi kajdanki i przycisnął do radiowozu... Okazało się, że jestem poszukiwany listem gończym EUROPOLU i wylądowałem w radiowozie. Pół godziny czekałem, aż policjantka ogarnie sprawy z tą bójką i wróciła do radiowozu. Zaczęła pytać mnie o wszystko co jest związane z moją osobą i niby wszystko o co mnie pytał zgadzało się z listem gończym (wiek, imię, nazwisko imię ojca)... po kolejnych kilku minutach i tłumaczeniu, że gdybym był poszukiwany, to uciekłbym przed ich przyjazdem nie pomogło, aż Pani sprawdzając dowód dzwoniąc do centrali sprawdziła mój pesel. I BOOM okazało się, że to zbieżność nazwisk i ten poszukiwany jest ode mnie 2 miesiące młodszy. Policjantka i jej kolega zaczęli się trochę obawiać i zapytali czy planuję coś z tym zrobić (zgłosić, czy ich oskarżyć) bo przez ich błędy najadłem się strachu. Powiedziałem, że to ciekawe przeżycie i nie chcę im niszczyć kariery, to mi podziękowali, przeprosili mnie i mnie wypuścili. ¯\(ツ)_/¯
Minęło 2 miesiące i przedwczoraj jadąc do miasta zostałem zatrzymany przez patrol ruchu drogowego (zatrzymanie dla sprawdzenia licznika i trzeźwości-nie musiałem, ale dmuchałem) no i podczas sprawdzania licznika w systemie Pani policjantka wpisała w system moje imię i nazwisko i pokazało koledze wyświetlacz, on kiwnął głową i Pani policjantka wysiadła z radiowozu i zaczęła nakładać kamizelkę ... Już wiedziałem co się święci i od razu powiedziałem, że wiem co tu się odjaniepawla i powiedziałem, żeby sprawdzili pesel, bo już raz taką akcję miałem. Pani policjantka stanęła za moimi plecami i czekała na reakcję kolegi. Po minucie Pan policjant jebnął śmiechem i powiedział, że wszystko jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°) pogadałem z nimi jeszcze chwilę. Pani policjantka próbowała jakoś oznaczyć moją osobę w systemie jako wykluczoną, żeby więcej się to nie powtórzyło i tak się powoli żyje na tej wsi ¯\_(ツ)_/¯
#heheszki #bialystok #takbylo #policja
  • 47
  • Odpowiedz
@konradk: Przy zatrzymaniu po bójce koleżanka nie wiedziała WTF i zaglądała do radiowozu przez przyciemniane szyby. Po wszystkim mieliśmy niezłą fazę, ale siedząc w radiowozie miałem ręce skute za plecami i tak mi zdrętwiały, że potem miałem problem z prowadzeniem auta.
  • Odpowiedz
@100piwdlapiotsza: a ja myslalem ze to tylko mnie spotyka

Tak to jest jak sie ma nazwisko i imie z top3 w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To nie jest wielkie swiadectwo dla rozumu policjantow ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@100piwdlapiotsza zbieznosc imienia nazwiska spoko, ale ze nawet data urodzenia prawie taka sama? Az dziwne.
Druga sprawa o ile mnie nie myli oni w systemie widza zdjecie, wiec to tez troche komplikuje twoja historię, ale moge sie co do tego mylic :∆
  • Odpowiedz
w danych był pesel, ale podczas zatrzymania policjantka tego nie porównała


@100piwdlapiotsza: No właśnie, cytując portal gov.pl > Numer PESEL to to jedenastocyfrowy symbol numeryczny, jednoznacznie identyfikujący osobę fizyczną.

Powinni się upewnić kogo chcą zatrzymać.
  • Odpowiedz