Wpis z mikrobloga

#perfumy#rozbiorka #rozbiorka71

Hej Mirki!

Mam do odlania trzy zapachy:
- Bentley Intense for men (do odlania 75 ml)
- F by Ferragamo Black (do odlania 75 ml)
- Hugo Boss Just Different (do odlania 25 ml)

Bentley Intense for men
Panie, a w szczególności Panowie – ten zapach, określony przez guru perfum i w ogóle (Jeremy’ego) jako „perfumy Bonda, ale tego Bonda z Craigiem”, głównie opiera się na zapachu rumu i skóry. Tak. Rumu. Ale nie takiego wydobywającego się z ust menela, który wydał ostatnie oszczędności na białą Havanę 3-gwiazdkową. O nie, nie tędy droga. Jeżeli szukasz zapachu menela, to proszę opuść ten wpis, to porządna, studencka firma, która sprzedaje szczęście w butelkach, a nie bakterie.

Jeremy to za mało? A znacie taką śliczną panią Demi Rawling? Określiła ten zapach jako jeden z najlepszych zapachów z półki nie sięgającej Diora, Chanel, Creeda, czy jeszcze wyżej, niż sięga przeciętna Polska wypłata.

No dobra, ale konkrety:
Głowa: bergamotka, czarny pieprz, liść laurowy
Serce: szałwia muszkatołowa, afrykańskie geranium, cynamon, rum, nuty drzewne
Baza: skóra, benzoes, kadzidło, cedr, paczula

Zapach, który nie pachnie jak syntetyczne gówno, ale zaskakująco bardzo dobrze jak na swój przedział cenowy. Długo trzymają się na skórze i na pewno znajomi wyczują parę pryśnięć na Twojej skórze.

F by Ferragamo Black

Brakowało wam określenia Jeremy’ego na kolejne perfumy? Proszę bardzo: „ten zapach kojarzy mi się z Wilkiem z Wall Street”. Za mało szczegółów? A czy wiesz że te perfumy bardzo mocno kojarzą się ludziom z La Nuit De L’Homme Yves Saint Laurent? Tylko nie mają tak beznadziejnej obecnie projekcji. I czytaj proszę uważnie: to nie jest La Nuit De L’Homme. Są podobne, ale idą moim zdaniem w inną, również ciekawą stronę.

Coś w tym perfumach jest, że kojarzą się z gościem idącym w garniturze i zaliczającym po kolei panie lekkich obyczajów w drodze na spotkanie firmowe w gronie przyjaciół i ukochanej rodziny. Reszta opinii internetowych guru perfum? Nie spotkałem się z żadną negatywną recenzją. Tak, kolejny zapach wypromowany w sumie przez Jeremiasza, tak jak poprzednik. Ale faktycznie parę razy dzięki temu człowiekowi można znaleźć perełki w morzu destylowanych aromatów.

Głowa: lawenda, jabłko
Serce: czarny pieprz, kolendra
Baza: labdanum, fasola tonka

Ten zapach długo się trzyma i na pewno złamiecie nim wiele kobiecych serc, także fioleczka w dłoń i na podbój! O nie, a skąd ja wezmę fioleczkę? Ha-ha! Tutaj możesz kupić!

Hugo Boss Just Different

O kua, co to jest? Jeżeli tak pomyślałeś, to masz rację, nie są to najbardziej popularne perfumy z Hugo Bossa - nie znam nikogo popularniejszego, kto by recenzował ten zapach. A może recenzował, a ja przegapiłem? No trudno. Obejdzie się bez Jeremiasz i pani Rawling.

- Więc co to za gówno próbujesz wcisnąć?

Ależ proszę się uspokoić! Proszę zażyć nerwosol, włączyć Vivaldiego i usiąść wygodnie. Posłuchaj mnie. Uważnie. Bardzo grzecznie proszę.

Ten zapach to wiosna w butelce. Kojarzy mi się ze szczęśliwym człowiekiem, który robi partyzanckie podchody pod fabryki fast-foodów i uwalnia kurczaki w czasie 15-stopniowej wiosny, podczas której niebo jest niebieskie, a konsekwencje prawne znikome. Zadowolony? Dobra, to konkrety:

Głowa: zielone jabłko, mięta
Serce: frezja, bazylia, kolendra
Baza: drewno kaszmirowe, paczula, labdanum, olibanum

Lekki zapach, który do tej pory każdemu się podobał. Muszę się przyznać, że ma bardzo przeciętną długość trwania i projekcję, ale hej, nie wszystko musi napie
*lać w ludzkie nosy, jak np. Joopy, nie?

A jakie są pieniążki za takie smakołyki?

I tutaj trzymajcie się swoich fiutw bardzo mocno i zaciśnijcie zwieracze.

Każdy ml kosztuje 1 zł!!!

Czy lecę w uja?

Nie. Każdy ml to 1 zł. Nie ważne które perfumy kupisz.

Jakiś haczyk?

Tak. Tu Cię mam!

Mam szkła po 5 ml. I sprzedaję je zapełnione w te 5 ml. Po prostu mi się nie opłaci sprzedawać np. po 1 ml, też muszę za coś kupić Vifona Złoty Kurczak.

Szkło? 3 zł. Więc szkło + 5ml perfum, po których będziesz chciał sam sobie pociągnąć habibi to koszt 8 zł! To cena 2 browarów! Tak, nie zgłupiałem (z totalnym zidioceniem czekam do czterdziestki).

A jak odlewasz?

Strzykawka + igły. Nie, nie rozpylę Ci z atomizera – zresztą nie po to wydałem miliony na ten sprzęt i odszedłem sponiewierany wzrokowo przez sprzedawczynie, które widziały we mnie heroinistę. Albo cukrzyka.

Dobra, a dostawa?

I tutaj pojawia się jeszcze jeden haczyk. Jestem z Wrocławia – przez najbliższy tydzień, dwa chciałbym tutaj sprzedać. Preferowane przekazanie w okolicach centrum – jest możliwość płatności gotówką.

Dlaczego nie chce mi się wysyłać?

Bo jestem leniwym kut
*m. Ale jak coś zostanie, to będę pracowitym super człowiekiem i będę wysyłał. Dam znać.

Dzięki za doczytanie do końca, kocham was czy coś, oby wasze dni były wypełnione szczęściem i dobrobytem!
Pobierz si-senior - #perfumy#rozbiorka #rozbiorka71

Hej Mirki!

Mam do odlania trzy zapa...
źródło: comment_cOSTpnFrV9YmmKNv6oj0hZyvST7g58Er.jpg
  • 13
@Kaolin28: ok, mała poprawka - sprawdziłem i faktycznie tester jest za 60-70 zł - mea culpa, ja kupiłem go drożej, szczególnie że wersja, którą posiadam to nie tester - F by Ferragamo mogę faktycznie sprzedawać 0,7 za ml, reszta cen po sprawdzeniu pozostaje bez zmian ;)
@si-senior: mały update: zostało 55 ml Bentleya, 50 ml F by Ferragamo Black i 20 ml Hugo Boss Just Different ;)

Póki co, to do końca tygodnia mam czas tylko na Wrocław, dla zainteresowanych wysyłką - w następnym tygodniu będzie taka opcja ;)