Wpis z mikrobloga

Budowa Sd.Kfz 182. Ponieważ model fabrycznie pozbawiony jest zimmeritu trzeba go odtworzyć samemu. W tym celu używam epoxy putty dry od Tamiya. Za pierwszym razem idzie ciężko bo produkt jest bardzo klejący, ale po zmieszaniu składników wystarczy go zostawić na chwilę żeby stał się lekko suchy i idzie w miarę ok. Swoją drogą wolałbym robić jeszcze raz antislip na merkavie niż to.
#modelarstwo #waldezmodels
źródło: comment_pMBwWuqxjuiJoAU9qDHd4PXSqVmuQM6i.jpg
  • 23
@kozaqwawa: Mnie puszczają zawsze za ladę żebym sobie farbki mógł powybierać, ale ostatnio posucha była, bo gdzieś z połowy tych w dużych słoiczkach nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kozaqwawa: kiedys probowalem mili, probowalem greenstuffa i mi sie ciezko z tym pracowalo (nie zebym byl mistrzem rzezby xD w ogole nie umiem rzezbic :D) w empiku jest masa fimo, trzeba ja wypiekac przez pol godziny w 100 stopniach, skurcz ma niezauwazalny, a rzezbienie w tym to czysta przyjemnosc :D
@anussatanus: Z fimo uważaj, bo jak na dłużej zostawisz nie wypieczoną to może zjeść plastik. Kiedyś użyłem jej zamiast bluetacka do przymocowania figurki z podstawką do uchwytu i tak została na kilka miesięcy, bo projekt trochę przyhamował. Po tym czasie plastikowa podstawka była miękka jak guma do żucia.