Wpis z mikrobloga

Mirki, pytanie
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zacząłem szukać masek dla siebie i rodziny. U nas jeszcze nikt się tym nie martwi ale boję się że później jak się wszyscy osrają to wykupią byle gówna nawet za 100 zeta... Już wiem że są maski antywirusowe cokolwiek to znaczy bo jakoś nie chce mi się wierzyć żeby maska za 16 PLN była antywirusowa, a widziałem nawet takie po 200. Wiem że na wykopie są specjaliści od wszystkiego więc pomóżcie Jaką maskę naprawdę warto kupić i jaka jest ich skuteczność?? Swoją drogą to może być dobry biznes... Zapraszam do dyskusji
  • 6
@Lucjusz91: Żadna maseczka nic nie da bo równie dobrze zarazić się możesz przez białka oczu (już pomijając że conajmniej raz dziennie trzebaby ją wymieniać. Co innego biologiczna maska z filtrami i szybą na twarz, ale to od kilkuset zł w górę, a i tak musiałbyś w niej wszędzie chodzić xD
@Lucjusz91: no to w sumie jedyny sens tych maseczek, ale wedlug mnie to gra niewarta świeczki. Jeśli zakłada się maseczkę bezposrednio przed "kontaktem" to ma sens, ale jeśli komus się wydaje że caly dzien będzie chodził w maseczce i się nie zarazi to raczej się rozczaruje xD