Wpis z mikrobloga

@Corrny: norma określona przepisami na 1 osobę przy pełnym wyposażeniu mieszkania(łazienka w mieszkaniu, wc i ciepła woda) to 5,4 m3 na osobę miesięcznie. Spisuj sobie codziennie o stałej porze wodomierz i kontroluj co robiłeś w trakcie dnia(ile wstawiłeś pralek, zmywarek). Ja na 2 osoby mam między 4-6 metrów na miesiąc.
@kibiklops u mnie pralka chodzi bardzo często. Myślę, że 20 razy w miesiącu spokojnie. Ale pralka zużywa 40l wody na cykl, czyli nie daje to nawet 1m3, ale powiedzmy, że razem ze zmywarką to jest ten 1m3. Dalej pozostaje 9000l wody, które są przelewane w kiblu, umywalce i prysznicu. To tak być nie będzie.
@Corrny sprawdź ile ci leci w prysznicu na minutę, zdejmij słuchawkę i sprawdź jak długo napełniać się będzie 5 litrowy baniak, wiadro czy co tam masz. Jak oboje codziennie bierzecie długie prysznice to może się uzbierać
@plushy: Dokładnie - prysznic bez perlatora na wężu nie jest wcale taki oszczędny jak to wszędzie się o tym pisze - 2 minutowy prysznic może zużyć tyle wody co kąpiel w wannie.
@plushy: Zależy co rozumiesz pod słowem napełnisz. Przy przepływie 20 l/min (taki mają niektóre słuchawki prysznicowe) bez problemu. W wannę 140x80 wystarczy 30 litrów wody aby być prawie całym zanurzonym przy leżeniu.