Wpis z mikrobloga

Siema nocne Mirki! Zna sie ktos na kurtkach ze skory naturalnej? Sporo kosztuja, wiec chcialbym dobrze wydac te pieniadze. Moze ktos polecic jakies konkretne firmy albo ma jakies rady? Przymierzalem w sumie tylko jedna kurtke za 1200 zl ze skory jagniecej i bardzo mi sie podobala i sie zastanawiam czy to duza cena czy mala jak za skorzana kurtke.
#moda #kurtki
  • 11
@Trudewall: od 1000 zł zaczynają się dobre kurtki skórzane. Dobra skóra jest po prostu droga jako surowiec.

Jak chcesz nową i dobrą w fajnej cenie, to szukaj w outletach typu TKMaxx. Przede wszystkim marki takie jak Belstaff, Schott, Avirex. Marki typowo designerskie też mają w swojej ofercie porządne skóry, ale i takie nie warte uwagi. Na OLX zdarzają się często kurtki Belstaff i Schott w bdb. cenach (z reguły kupowane właśnie
@oslet: Dzieki za opinie! A wiesz cos o trwalosci takich kurtek zakladajac ze jest dobrej firmy? Bo wyczytalem ze trzeba uwazac na deszcze, zawsze wieszac na wieszaku a kazda zaschnieta plama moze zostac juz na zawsze. Myslalem ze to zakup na lata a tu wychodzi ze trzeba traktowac jak jakis kurna jedwab. Czy te rady sa przesadzone?
@Trudewall czy ja wiem... Ludzie jak kupują coś droższego to często tak się tym podniecają ze traktują czulej niż własną żonę. I dyskusje w internetach prowadzą i czas poświęcają.
Na pewno na słońcu ostrym nie zostawiaj bo płowieje i może się zrobić z wyglądu jak sprane gacie. Po deszczu to po prostu wytrzyj i tyle. A plamy to nie wiem.
@Trudewall: skóra powinna być mięsista i miękka. Jak jest papierowa w dotyku i cienka, to nie jest warta uwagi bo to skóra II lub III kategorii tzw. corrected grain (ścierana zewnętrzna warstwa z mikrourazami, bliznami itd.). Czasami na metce jest napisane czy jest to full-grain (najwyższa klasa) czy corrected-grain.

Wiele marek ma w ofercie dobre kurtki skórzane, nawet w H&M zdarzały się bardzo przyzwoite skóry, ale tam nie ma reguły. Jak
@oslet: Haha, niektorzy faktycznie moga przesadzac. Wyczytalem to w artykule jakims i klocilo sie to calkiem z moim wyobrazeniem wytrzymalej odziezy i sie przestraszylem bo wygladal dosyc wiarygodnie.
@niezwornowazony: Super, bede patrzyl po metkach! Patrzylem na razie na stronie Ochnik i nawet jakies grube promocje maja, przejde sie do nich na pewno i posprawdzam tez innych producentow. A kurtka przez ktora w ogole sie zainteresowalem tymi wyrobami i ją prawie kupilem to ta https://pitbull.pl/kurtka-skorzana-spike.html to bylo jakis czas temu ale wydawala sie delikatna w dotyku, chociaz nie daje sobie reki uciac, musialbym sie przejsc tam jeszcze raz. Dzieki wielkie