Wpis z mikrobloga

Śmiejecie się z ludzi w górach bez raków/raczków, ale nawet kupienie raków i czekana to jeszcze nie wszystko.
Pogoda nie rozpieszcza, śniegu w większości jak na lekarstwo... to idealny czas na kurs turystyki wysokogórskiej.
Moja relacja z takiego kursu poniżej :) Jak macie pytania to postaram się odpowiedzieć.

https://wildhearts.eu/poradniki/zakup-rakow-i-czekana-to-nie-wszystko-zimowy-kurs-turystyki-wysokogorskiej/

#wedrujzwykopem #gory #podrozujzwykopem #wildhearts #kursy #turystykapiesza #wedrowki #tatry #sudety
  • 6
@vegat: Pod koniec listopada, albo chyba już w grudniu, usłyszałem w radiu komunikat, że TOPR ściągał ludzi bodajże z mięguszowieckiej. I w głowie utkwiło mi ostatnie zdanie - "turyści posiadali sprzęt zimowy, ale nie potrafili go użyć." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nitro_Express: To może dotknąć nawet pozornie "ogarniętych" ludzi, sam też mam sprzęt zimowy od dłuższego czasu, ba! przejrzałem nawet sporo filmów instruktażowych na YT ale jednak poćwiczenie tego samemu pod okiem doświadczonego instruktora (tu: ratownika TOPR) to zupełnie inna rzecz i wyszło ile błędów mógłbym sam popełnić.

W górach wszystko idzie dobrze dopóki idzie dobrze, problem w tym, że w większości nie jesteśmy gotowi na sytuację kiedy coś pójdzie nie tak
@vegat szkoda ze sie nie zgraliśmy.. w styczniu szukalem tutaj jakichs ogarniętych ludzi do stworzenia grupy i zapisania sie wspolnie na kurs. Wyszlo tak, ze z kolega zapisalismy sie, dorzucili nam kilka osób które nie za bardzo ogarnialy i nie wyciselismy z kursu esencji.
Do tego tryb był taki jak zaznaczyles w artykule - raczej wycieczka z przewodnikiem niz prawdziwa nauka..
@odishewo: My szukaliśmy na ostatnią chwilę dwóch osób bo nam odpadły ale na nasze szczęście dołączyły ogarnięte osoby po kursie skałkowym więc podstawy przelecieliśmy dosłownie ekspresem - ekipa się zgrała więc wieczorami nadrabialiśmy braki już samodzielnie. Będę szukał towarzystwa na kurs skałkowy na czerwiec/lipiec :)
@vegat ja z kolegą też o tym myslimy :)

Btw poznalem sie z nim tutaj na wykopie jakis ponad rok temu, bo szukalem kompana w góry. Pojechaliśmy raz i tak zostalo, że teraz razem działamy.