Wpis z mikrobloga

Co lepsze?

1. GoPro Hero 8 Black z HyperSmooth
2. GoPro Hero 7 Black z wyłączonym HyperSmooth + Gimbal

Mirki, co lepsze- cena i możliwości. Gimbal Feiyu Tech 6 będzie spoko? Jeśli nie to jaki? Muszę coś kupić do 3 tygodni przed wyjazdem.

Chcę z różową kupić coś na wypady (nagrywanie krótkich momentów) + ja chcę używać kamerki na rowerze. Nigdy nie miałem własnej kamerki sportowej i nie mam pojęcia co kupić. Krótko bawiłem się SJCAM SJ 4000 od kumpla ale jakość mnie nie porwała, do tego coś było z baterią i kamera szybko padała.

Znalazłem taki filmik i odpowiada mi w sumie na pytanie ale dalej nie do końca jestem pewny czy takie rozwiązanie ma sens. Kamerka bez HyperSmooth dłużej nagrywa, mniej zjada baterię? Warto płacić za gimbala kosztem baterii, czy lepiej zainwestować już w baterie? Jak wypada gimbal na rowerze- da się przypiąć na szelkach gimbala?
#gopro #gimbal
Traviu - Co lepsze?

1. GoPro Hero 8 Black z HyperSmooth 
2. GoPro Hero 7 Black z ...
  • 8
@Traviu: skoro tak: masz chyba dwa typy gimbala - wearable oraz handheld. Ten pierwszy to jakby sama podstawa, którą możesz przypiąć do np. szelek. Handheld zaś to trochę zintegrowany selfiestick z gimbalem, do tego masz kontrolę obrotu pod kciukiem.

Który lepszy? Nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

GoPro bez stabilizacji nagrywa raczej tak samo długo co z włączoną stabilizacją, a więc około godziny. Jeżeli nie przeszkadza Ci
@Traviu: Jesli nie zajmujesz sie nagrywaniem profesjonalnych materialow to IMO lepiej brac GP8 i uzywac HS. Gimbal daje przewage w pewnych sytuacjach ale skoro myslisz o nagrywaniu momentow to ja bym wskazal na praktycznosc mniejszego i prostszego zestawu. Pamietaj ze gimbal tez trzeba ładowac