Wpis z mikrobloga

Mam i5 3570k i powoli brakuje mu mocy także w co lepiej zainwestować w i7 3770 (400-500zl) czy może dałoby rade złożyć coś wydajniejszego w cenie 800zl? Czy zauważę wzrost wydajności z przesiadki z tej i5 na i7?
#komputery
  • 11
@Hillen: jesli Ci się nie pali to bym się wstrzymał, pod koniec roku planowana jest premiera zen3 i nowych chipsetów je obsługujących, co za tym idzie obniżki cen obecnych układów
@Hillen: intele stare bardzo trzymają cenę i opłacalność stoi pod znakiem zapytania. Zmiana platformy jest nieco kosztowniejsza ale przyszłościowa. Na płytę z ryzenem będziesz mógł wrzucić od 1600 za parę stów do potwora typu 3700.

Wydajnościowo nawet 1600 powinien być szybszy od twojej i5, w końcu ma 12 wątków a nie 4.

Tylko nie kupuj najtańszej płyty, żebyś nie miał w przyszłości problemu z zasileniem jakiegoś 24 watkowca.
@skyluker: Właśnie chciałbym mieć możliwość późniejszej modernizacji, jaka płytę polecasz by nie stracić kupę kasy a mieć możliwość modernizacji w wyższe modela ryzena? Czy może poczekać do premiery zen3 i spadku cen obecnej generacji? Jeśli w ogóle te ceny spadną. Przeszepralem jeszcze internet i w podobnej cenie jest i3-9100f który w grach jest wydajniejszy od ryzena 1600 i może bardziej opłacalny w tym segmencie byłby Intel?
Tylko co z późniejsza modernizacja?
@10129: Intel ma ten silny wątek, pytanie czy nadchodzące gry będą potrafiły użyć mocy ryzena

No to biorę ryzena 1600af. Ten asrock pro4 nada się nawet do małego podkręcenia?
@Hillen: intel też będzie ok, w przyszłości możesz wrzucić nawet i9-9900K ale podejrzewam, że jego cena będzie grubo przesadzona nawet za parę lat.
Ryzeny są tańsze, jest już kilka generacji, wszystko działa na jednej platformie więc ceny będą lepsze.

Co do płyty na prawdę ciężko się wypowiedzieć. Podeprzyj się listą:
https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/c3utew/guide_am4_motherboard_comparison_table/

ja kupiłem taichi X370, żeby nie mieć dalszych dylematów. Płyta nakarmi wykręconego 3950X.