•  

   Jeszcze bym trzymał, powinno urosnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak na serrio ciekawi jak wirus wpłynie na spółki gamingowe

  •  

   @olesh: bardzo dużo spolek dodatnie po dupie,chociaż Chińczycy siedzący w domu mogą pocinac w gierki,albo myśleć o tym czy dożyją następnego tygodnia( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @Randomowokolorowo: Właśnie dlatego dziwią mnie tak silne wzrosty ostatnio na spółkach gamingowych, pomimo że całą reszta spada. Prawda że pomimo wirusa ludzie mogą więcej czasu spędzić przy grach i telewizji. Ale z drugiej strony ile potencjalnych klientów umrze lub jest zamkniętych w centrach epidemiologicznych. Załóżmy że z obecnych 60k chorych jest 5% aktywnych graczy, to jest 3k potencjalnych klientów.

   Jest jeszcze spawa wartości, czy będzie ogóle nas stać na rozrywkę.

  •  

   @olesh: jest znacznie więcej chorych,tylko że nie chcą iść do szpitala bo pewnie wiedzą co tam się dzieje,przymusowa kwarantanna=przymusowa śmierć?,dlatego mnie zastanawia co robią z ludźmi którzy są w stanie krytycznym i są wywożeni nie wiadomo gdzie,co tzn czy będzie nas stać na rozrywkę? No jeżeli jesteś kasiasty i masz powiedzmy 100-150 k PLN odłożone,to po zrobieniu zapasów,wszystkich zakupach,możesz siedzieć na dupie i nie wychodzić ,jedynie po zakupy,a potem siedzieć na necie i grać w grę( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Randomowokolorowo: To znaczy że jeśli nie podniesie się gospodarka Azji, to upadnie prawie cała gospodarka światowa. Ktoś by powiedział że fabryki można uruchomić u nas, lecz już teraz mamy problemy kadrowe, a co dopiero gdybyśmy mieli produkować cały szajs który obecnie produkują Chiny. Po drugie nigdzie na świecie nie masz tyle taniej siły roboczej jak Chin i Indie (no jest jeszcze Afryka, lecz ją by trzeba było pierw ucywilizować). Wracając na tor. Jeżeli będzie miej materiałów, to będzie miej pracy, a to znów oznacza miej kasy. Dodaj do tego jeszcze spadek wartości zł/$, inflacje i inne odciążenia, i zaczesz się zastanawiać czy zaoszczędzone 100zł lepiej wydać na grę czy na zakup większej ilości paliwa do samochodu.

  •  

   @olesh: damy radę spokojnie wystarczy że przestaniemy produkować jako cywilizacja jednorazowe gówna. Przynajmniej nieroby będą musiały pracować i się skończy pasożytowanie jednych grup społecznych na innych.

  •  

   @olesh: do końca nikt nie wie jak bardzo negatywny wpływ będzie mial spowolnienie-upadek chin,ale jeśli nie opanuja tego tak żeby wznowić pracę,to polrci łańcuch dostaw na cały świat,i każdy to odczuje,jak bardzo to wiedzą tylko firmy które zaopatrują się w Chinach,a jest ich na pewno bardzo dużo,bo Chiny są największym eksporterem na świecie,tutaj się nie da uruchomić od tak fabrykę,Chiny mają wypracowane kontakty,klientów,dostawców materiałów,są konkurenxyjni-bo to Chiny,a w Polsce nie ma nic z tych rzeczy,No nie wiadomo czy chinska gospodarka ma jakiś większy wpływ na gospodarkę Polska,czy dostarczają tu. Jakieś części do przemysłu,fabryk,czy mają jakieś strategiczne kontrakty ważne dla bezpieczeństwa państwa.100 zł to lepiej zaoszczędzić,grę spiracic;) i jeździć rowerem( ͡º ͜ʖ͡º),a tak na poważnie to kwestia już priorytetowa,czy chcesz mieć na jazdę do sklepu po żarcie,żeby nie poruszać się komunikacją miejską,czy wolisz siedzieć w domu i pocinac w gre-mowimy tu o sytuacji gdy epidemia panuje w Polsce i wszyscy są ostatni,że tak powiem

Gorące dyskusje ostatnie 12h