Wpis z mikrobloga

@bjorno: porównując przypadki z Hubei z resztą Chin i pozostałymi 28 krajami, zaczyna to dziwnie wyglądać.

Hubei - 140 zgonów (aczkolwiek to może efekt skali, gdzie osób z immunosupresją i posuniętych wiekiem jest dużo), reszta Chin - od 3 do 5 zgonów dziennie, przy czym ciężkich przypadków jest od 0,5 do 2-3% na ogół chorych, gdzie w Hubei aż 20%. W GB wypuszczono już 8 na 9 osób, w Niemczech 3
@DamianTrzyCzworki: ale wszystko się zgadza, wirus się powoli namnaża przez długi okres kilku tygodni, aż następuje etap pełnoobjawowy. Ta kobieta na razie czuje się ok, ale nie wiadomo co z nią będzie za tydzień lub dwa. Trzeba śledzić jej przypadek koronawirusa. Zobaczymy za 2 tygodnie jak się będzie czuć.
Poza tym nie od dzisiaj wiadomo, że generalnie wirusy atakują samice ssaków łagodniej od samców, bo to mechanizm ewolucyjny przystosowawczy, żeby się
w sumie generalnie ja też mogę mieć se koronkę. Od 3 tygodnika kaszel smarki trochę czasami stan podgorączkowy gardło, elko.

@bjorno: dokładnie tak, dlatego to jest tak zaraźliwe bo np w Polsce gdy ludzie będą miec infekcje tym wirusem to będą normalnie funkcjonować, chodzić do lekarza rodzinnego, do pracy, dyskontu spożywczego, kina, jeździć tramwajem pokasłując itp., więc zanim się rozwiną u nich objawy pełnoskalowe (zanim sie wirus zreplikuje tak mocno, żeby
@Squatlifter: nie wydaje mi się. Z raportów CDC i Lancet opartych na zachodnich przypadkach, wynika obraz raczej krótkiego czasu inkubacji - mediana 5 dni, przy czym ostre objawy chorobowe - o ile mają wystąpić - od 5 do 7 dnia choroby. Póki co GB, USA i Niemcy sukcesywnie wypuszczają pacjentów - facet zdiagnozowany na Majorce został wypuszczony - zdaje się - po 4 dniach w szpitalu.
@DamianTrzyCzworki: to optymistczne założenie, oby tak było. Jednak media obiegały oficjalne informacje, że okres inkubacji tego wirusa wynosi do 24 dni, a miedzyczasie się zaraża innych, a ok 44% chorych nie ma nawet gorączki gdy już chorują. Dlatego lepiej zakładać to gorsze i się miło zaskoczyć, niż zakładać optymistyczne warianty i się przejechać
¯\_(ツ)_/¯
@Squatlifter: 24 dni to raczej ekstremum, a to zdarza się wszędzie. Raporty o zarażeniu podczas fazy asymptomatycznej są oparte z kolei na przypadku babeczki z Chin na warsztatach w Webasto w Bawarii, ale z tego co czytałem to nie do końca prawda, bo będąc na konferencji miała bliżej niesprecyzowane objawy charakterystyczne dla przeziębienia. Zainfekowani przez nią rozwinęli objawy w ciągu 2-3 dni w większości przypadków.
Zobaczymy, co dalej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Squatlifter: Już nie przesadzaj z tymi tygodniami, bo masz jakieś dane z dupy. Okres inkubacji wynosi tydzień, mediana 3 dni. Większość osób miało już objaw po kilku dniach, a pogorszenie następowało po tygodniu/ 10 dniach.