Wpis z mikrobloga

Korzystam w aucie z Apple Car Play i działa zajebiście od samego początku. Podpinam kabelek i działa.
Drugi telefon mam połączony z radiem przez BT. Dzięki temu mogę dobierać rozmowy z obu telefonów.

Z ciekawości chciałem zobaczyć jak wygląda Android Auto i to jest jakiś żart. Podłączyłem mojego Samsunga kablem do radia i telefon zaczął wariować otwierał i zamykał połączenie USB + cały czas pojawiało się i znikało na telefonie powiadomienie o połączeniu z Android Auto.

Okazało się, że błędnie założyłem, że Android Auto działa po samym podłączeniu telefonu. O ile w iOS funkcjonalność Car Play jest wbudowana i na Samsungu dostawałem powiadomienie wyglądające na powiadomienie z Android Auto, to okazało się, że aplikację Android Auto na androida trzeba dodatkowo pobrać. Super, ale co? Aplikacja nie jest dostępna w PL, więc z Google Play Store pbrać jej nie mogłem. Na apk mirror znalazłem aplikację Android Auto 5. Pobrałem ją i zainstalowałem na telefonie.

Po podłączeniu telefonu z zainstalowaną aplikacją, telefon wykrywa połączenie, na ekranie telefonu przeszedłem konfigurację samochodu i wszystko wyglądało ok. Na telefonie. Bo na ekranie w samochodzie widać część interfejsu Android Auto, ale główna część ekranu pozostaje czarna. Po chwili googlowania okazało się, że najnowsza wersja aplikacji Android Auto powoduje taki błąd. Jak się okazało, to że aplikacja nie jest dostępna w polskim Play Store wyszło na dobre, pobrałem starszą wersję z apk mirror i w końcu Android Auto zaczęło działać.

Super, fajnie. Przejechałem parę km z Samsungiem wpiętym do radia po kablu, iPhone połączony przez BT. Muzyczka ze spotify z Samsunga gra ładnie w aucie aż ktoś zaczął dzwonić na Samsunga. Odebrałem przyciskiem na ekranie radia i rozmowa włączyła się na głośniku telefonu, bez możliwości przełączenia na głośniki samochodu. Co się okazało - oprócz połączenia kablem Android Auto wymaga połączenia BT z radiem by można było przez nie rozmawiać, więc nie mogę zrobić tak, że jeden telefon mam połączony kablem, drugi przez BT i mogę odbierać połączenia z obu.

Nie polecam, Android Auto działa przy Car Play jakby było pisane przez trójkowych studentów na zaliczenie ćwiczeń.

Urządzenia użyte w badaniu iPhone 11 i Samsung S8.

#androidauto #carplay #apple #ios #iphone #android #samsung
  • 7
@prawdziwek: no właśnie nie mogę w aucie połączyć 2 telefonów po BT. Ale z iPhone działa to tak, że iPhone mam połączony po kablu, a S8 po BT i działa. A z Android Auto muszę mieć mimo wszystko połączony S8 i po kablu i po BT i nie mogę połączyć dodatkowo iPhone po BT.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niexus: no w tym linku jest napisane, że nie jest dostępna w Polsce i trzeba pobierać apk z neta.

Innymi słowy Google z jakiegoś powodu nie udostępnia tego Polakom i trzeba kombinować.

Imo to trochę jakbyś kupił szczoteczke elektryczną w uk bo w Polsce nie ma i się dziwił , że nie pasuje do kontaktu w twoim mieszkaniu - z jakiegoś powodu nie było to dostępne