Wpis z mikrobloga

Jakie to są te słynne książki, które lewacy sugerują czytać prawakom? Serio pytam, mogę prosić o jakąś listę tytułów wraz z waszymi opiniami? Z chęcią się dokształcę, a przy okazji możecie się pochwalić swoją biblioteczką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#neuropa #4konserwy #bekazlewactwa #bekazwykopkow

Pobierz
źródło: comment_1581952693sPtgD4MFFg8QA1rSNshoZl.jpg
  • 11
@PanFizyk: No na pewno warto poczytać Marksa, chociaz „Kapitał” może odstraszać językiem. Piektty, Chang Ha-Joon jeżeli chcesz trochę cisnąć po neoliberałach. Jeżeli chodzi o MARKSIZM KULTUROWY, to warto ogolnie słuchać i czytać to, co mają do powiedzenia w tej dziedzinie autorytety, zajrzyj nawet na angielskojęzyczną Wikipedię, żeby dobrze zrozumieć pojecie gender i dlaczego jest ważne. Jeżeli chodzi o nauki przyrodnicze ciężko jest połapać się w tym, i nikt od nikogo tego
zajrzyj nawet na angielskojęzyczną Wikipedię, żeby dobrze zrozumieć pojecie gender i dlaczego jest ważne


@czaroczarodziej:

Zaczynało się dobrze, ale tym to dowaliłeś ()

Jeżeli chodzi o MARKSIZM KULTUROWY, to warto ogolnie słuchać i czytać to, co mają do powiedzenia w tej dziedzinie autorytety,


@czaroczarodziej:

Czyli kto? :)
Jeżeli chodzi o nauki przyrodnicze ciężko jest połapać się w tym, i nikt od nikogo tego nie wymaga. Tu dochodzi aspekt empatii i nie bycia nienawistnym fundamentalistą, a tu na wykopie o to ciężko, i chyba też się nie załapiesz. (,)

@czaroczarodziej: Co ma empatia do nauki, zwłaszcza nauk przyrodniczych? Od kiedy nauka opiera się na emocjach, a nie faktach?
@ibilon: Od jakiegoś czasu już. Dlatego nauka ma w dupie rozhisteryzowanych prawicowców, nie potrafiących zrozumieć czym jest płeć społeczna i biologiczna, dlaczego homoseksualiści to tacy sami ludzie jak inni i dużo innych ciekawych wniosków. Empatię zaś dodałem, bo co niby innego jak jej brak może blokować konserwy przed zrozumieniem faktów?
Od jakiegoś czasu już. Dlatego nauka ma w dupie rozhisteryzowanych prawicowców, nie potrafiących zrozumieć czym jest płeć społeczna i biologiczna, dlaczego homoseksualiści to tacy sami ludzie jak inni i dużo innych ciekawych wniosków.

@czaroczarodziej: Jeżeli nauka nie opiera się na faktach, tylko na emocjach, to nie jest żadna nauka.
A "rozhisteryzowani prawicowcy" oczywiście nie rozumieją tej pseudonauki, bo prawica opiera się na faktach i logice, a nie czyichś emocjach.

Empatię zaś
@ibilon: Mój błąd, który zrobił w sumie twój wpis. Napisac miałem, że na faktach się opiera i źle przeczytałem zdanie któremu odpowiadalem.

Więc tak, prawica nie opiera się na żadnej logice i faktach, a na pewno nie naukowych, jak nazwać członków ugrupowań do dziś w imię pustynnej zjawy zwalczających normalnych, choć innych od nich ludzi? Bo raczej nie naukowcami. Tak samo z denialistami klimatycznymi czy ludźmi od nieuzasadnionej nienawiści do mniejszości