Wpis z mikrobloga

@SaudiArabia: Źródłem jest ADL. xD Oni kwantyfikują ilość osób nienawidzących żydów na świecie na ponad bilion ludzi na podstawie 11 twierdzeń (odpowiadasz na 6 "raczej tak" i jesteś antysemitą).

Tutaj pytania:

Jews are more loyal to Israel than to [this country/the countries they live in]*

Jews have too much power in international financial markets

Jews have too much control over global affairs

Jews think they are better than other people

Jews
bo zdziwił mnie dobór słów – kwantyfikować ilość to nie jest przypadkiem pleonazm w stylu cofania się do tyłu? Czy może jakoś inaczej definiujesz pojęcie kwantyfikacji?


@kolnay1: Nie mam pojęcia. Tak sobie po prostu napisałem, ale ciebie zachęcam do dalszego zgłębiania tematu. Możesz się potem ze mną podzielić odpowiedzią.
@Thomas_Szasz: moim zdaniem jest to pleonazm, bo kwantyfikacja zawsze jest ilościowa, a wciskanie w wypowiedź trudnych słów i popełnianie przy tym błędów wygląda głupkowato. No ale słowa też można różnie definiować, stąd moje pytanie.
moim zdaniem jest to pleonazm, bo kwantyfikacja zawsze jest ilościowa, a wciskanie w wypowiedź trudnych słów i popełnianie przy tym błędów wygląda głupkowato. No ale słowa też można różnie definiować, stąd moje pytanie.


@kolnay1: Nie uważam żeby "kwantyfikacja" była trudnym słowem, albo żeby była tam wciśnięta na siłę. Czy to pleonazm czy nie? To nie jest kwestia "twojego zdania". Na to pytanie istnieje definitywna odpowiedź. Uważam, że skoro sam nie jesteś
Tutaj masz "kwantyfikacja (...) ilości" użyte w streszczeniu pracy:

@Thomas_Szasz: mimo wszystko warto rozszyfrować co się kryje za tymi trzema kropkami, bo tam nie chodzi o kwantyfikację ilości, a o kwantyfikację w ujęciu statystycznym tego wszystkiego o czym jest tam mowa (a czego nie zacytowałeś). Czyli kwantyfikację ilości dóbr w relacji do ceny itd. Po angielsku jest to trochę jaśniej napisane:

quantification of public goods in ordinal categories, taking into account
mimo wszystko warto rozszyfrować co się kryje za tymi trzema kropkami


@kolnay1: Akurat to o czym napisałeś nie kryje się za wspomnianymi trzema kropkami, tylko w reszcie zdania (co ważne, bo sposób w jaki to napisałeś zdaje się sugerować, że próbowałem ukryć prawdziwe znaczenie tekstu, a tym samym robi ze mnie krętacza). Mimo wszystko doceniam twoje niezwykłe zaangażowanie w rozwikłanie tej kalki językowej.
@Thomas_Szasz: liczyłem na to, że się domyślisz. W każdym razie chodziło mi o to, że warto przeczytać to, czego nie zacytowałeś, bo wtedy widać, że autorom tej pracy wcale nie chodziło o bzdurną zbitkę jak kwantyfikacja ilości, tylko o coś co faktycznie jest sens kwantyfikować. A w razie dalszych wątpliwości wystarczy spojrzeć do pracy, bo tam jest to jaśniej napisane.
@SaudiArabia: To te dane ADL'u, które za zamach uznają #!$%@? typa bijącego się z antifiarzami? XDDDD https://en.wikipedia.org/wiki/Terrorism_in_the_United_States Tu masz listę z każdym poważniejszym atakiem terrorystycznym, w którym były ofiary śmiertelne bądź spore zagrożenie. I trzy miliony muzułmanów prawie zrównuje się w liczbie ataków terrorystycznych ze 100 milionową populacją białych mężczyzn ( ͡° ͜ʖ ͡°)