Wpis z mikrobloga

Mam szanse na awans na team leadera, dotychczas część jego obowiązków nieoficjalnie wykonywałem, ale nie miałem tej gorszej części typu dużo większą odpowiedzialność, prowadzenie planowań zadań czy jakieś papierkologie.
W zespole mam kilka dużo bardziej doświadczonych ludzi, a mimo wypychają mnie na ten awans co jest miłym atutem.

Mam problem czy mi się podoba dotychczasową bez stresowa posadka czy jednak iść w ten awans ¯_(ツ)_/¯

#nocnerokminy #pracbaza
  • 4
@Roballo pytanie co chcesz robić. Jak widzisz siebie w takiej roli i sądzisz że to dobry kierunek rozwoju i traktujesz to jako wyzwanie to idź śmiało. Odwagi. Co się może stać? W najgorszym wypadku nic. Jeżeli natomiast brak stresu jest dla Ciebie priorytetem (dla mnie jest) to nie daj się wepchnąć w czyjeś wyobrażenia. Żyj odważnie!
@Roballo: nie wiem jaka jest specyfika Twojej pracy/branży, ale osobiście radzę, aby tzw. leadership, czy management, traktować jako odrębną ścieżkę kariery, a nie awans w górę (unikniesz rozczarowań ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Zastanów się, czy wolisz bardziej być skupiony na wykonywaniu zadań i czerpaniu satysfakcji z rozwiązywania problemów technicznych, czy wolisz więcej pracować z ludźmi i tak naprawdę pomagać im aby to oni rozwiązywali te wszystkie ciekawe
@afro2000
@redbuffalo dziękuję za odpowiedzi i rady, co prawda zespół to mniej więcej 8 osób w tym momencie, ale wszyscy mocno doświadczeni. Dotychczas mi się podobała praca techniczna, a jak dobrze zauważyliście teraz byłoby to delegowane i byłby to odrębny 'kierunek' i w sumie tylko to mnie jeszcze boli, że musiałbym zostawić to czym się pasjonuje na bok. Jeszcze przegadam z CTO jak on to widzi.