Wpis z mikrobloga

Cześć, może ktoś będzie w stanie mi doradzić. Od zawsze gdzieś tam uprawiałem sport, nawet na takim półzawodowym poziomie. Do 26 roku życia, przez 10 lat grałem w siatkę. Potem miałem dłuuugą przerwę i jakoś w grudniu wróciłem do rekreacyjnego grania bo całkowitej stagnacji. W sumie własnie mijają 4 lata od rozpoczęcia tej przerwy. I teraz zarówno po pierwszej gierce jak i po ostatniej (3 miesiace grania), odczuwam ból przy atakowaniu piłki. Ból pojawia się w ramieniu, ale sam nie potrafię go dobrze zlokalizować.
Pytanie brzmi, czy to kwestia osłabienia i powinienem po prostu wzmacniać mięśnie, czy warto udac się do fizjoterapeuty lub ortopedy (no właśnie, do kogo?) w celu zbadania czy nie pojawiło się jakieś zwyrodnienie? Jesli chodzi o rozgrzewkę, to oczywiscie nie jest to 40 minut jak w dawnych czasach, ale staram się te 10-15 minut dogrzać, zwłaszcza te ramię, a też sama gra nie jest jakoś intensywna.
#fizjoterapia
  • 1
@manamana90 Ocena czy to zmiany zwyrodnienie to po RTG będzie można tylko wskazać, palpacyjne najlepszy szaman tego nie stwierdzi. Po takim opisie jak tu dałeś to niczego się nie dowiesz. Idź na RTG i potem do fizjo (chyba, że urwie ramię to ortopeda i stół ¯_(ツ)_/¯ )