Wpis z mikrobloga

@Cineczeq zakładając że mówimy o typowej betoniarce 100l to pobiera ona koło 550w. Zakładając że masz dobrego łapka i ten ma power share to zalozmy że daje około 10w na port. To znaczy że około 55 portów do takiej betoniarki potrzebujesz. Im mniejsza tym mniej. Są też mocniejsze porty USB jakbyś chcial. Tutaj dość standardowe wszystko.
A co do samej konstrukcji to bardzo łatwo. Podpisz je w serie i do przetwornika. Tak
@Gymski: Nawet i jeśli by zastosować jakieś super szybkie ładowarki do telefonów (ile one maja? 60W?) Może i tą betoniarka bez ładunku by się ledwo kręciła. Zastanawia mnie jednak czy te mikro kabelki przy takim prądzie by się nie stopiły? Swoją drogą fajna ta przetwornica z 5v na 550v i 1a bo tyle chyba z USB wychodzi
@Uaephean myślałem że mówimy o laptopie dalej. Tak z takimi łatwiej ci pójdzie. Nie stopią się jeśli nie przekroczysz poboru z jednej. Da się to ogarnąć tylko parę takich w serii potrzebujesz
@Gymski: tak mi się tylko pomyślało o tych nowoczesnych ładowarkach do telefonu. Oppo testuje jakieś flash charge 120v. Mimo wszystko amperów (bodajże 4a x3 to 12a) chyba trochę za mało na betoniarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)