Wpis z mikrobloga

Chce wymienić procesor z Intela na AMD, dołożyć nowy dysk SSD i zainstalować tam win10, którego mam jako licencję cyfrową i obecnie jest zainstalowany na HDD, który chce zostawić bez ruszania.
I teraz się zastanawiam czy potrzebuję coś zmieniać w tym starym dysku, usuwać jakieś sterowniki do mobo? Czy po prostu podłączam wszystko nowe, instaluje z pena win10 na ssd, sterowniki do nowej płyty a system na hdd olewam?
I czy to by było takie proste przy zmianie z intela na amd?
#komputery
  • 4
@Szef_Wypoku: Tak, ale jeśli tamtej płyty już nie będzie, to po połączeniu się z kontem microsoft powinno mi z automatu przypisać moją wersję licencji do nowej płyty. Przynajmniej tak piszą na microsofcie.
Bardziej mi chodzi o dyski i sterowniki do płyty głównej. Bo jak bym zrobił tak jak pisze, to mam jeden dysk który ma sterowniki do starej płyty i nowy ze sterownikami nowej. Czy to nie będzie robiło jakiegoś burdelu?
mam jeden dysk który ma sterowniki do starej płyty i nowy ze sterownikami nowej. Czy to nie będzie robiło jakiegoś burdelu?


@slawomer: co mają sterowniki na starym dysku do systemu zainstalowanego na nowym?

Odpinasz na czas instalacji stary dysk, instalujesz system i sterowniki. Podpinasz stary dysk, w UEFI wybierasz bootowanie z nowego i koniec tematu.

Najlepiej będzie jak zrobisz kopię plików które chcesz zachować ze starego dysku na nowy i skasujesz