Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem "wyczyścić" trochę z kurzu układ chłodzenia laptopa. Rozkręciłem obudowę, odpiąłem i wyciągnąłem układ chłodzenia, przedmuchałem wiatraki, poskładałem i laptop się nie uruchamia się ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie używałem żadnego sprężonego powietrza ani innych cudów. Generalnie robiłem to nie pierwszy raz, bo jakiś rok temu wymieniałem pastę itd. Jedyny trop jest taki, że nie wyjąłem baterii jak to robiłem. Coś mogło się spalić?

Na włączniku zaświeca się dioda, ale nic więcej się nie dzieje. Bateria ładuje się normalnie i sygnalizuje to też dioda na płycie głównej. Pacjent to MSI GE72.

#pcmasterrace #pc #laptopy
  • 7
@Harmideron sucha z mikrofibry? Zanim wziąłem szmatkę do ręki czy cokolwiek to wypiąłem z pinów i wyciągnąłem cały układ. Bum, czyli jakie scenariusze są? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jeśli poszło zwarcie na płycie, to jest jakaś szansa na cząstkową wymianę elementów płyty przez jakichś magików czy tylko nowa płyta główna? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@DoDoLot wtyki teoretycznie wpiętę, mogę w takim stanie (na wyłączonym) czymś sprawdzić bezpiecznie czy jest na nich napięcie? Poza układem dotykałem tylko karty wifi, bo od jakiegoś czasu nie działała i faktycznie jeden kabel był na niej wypięty.