Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?ę te #oc.

Nigdy nie dogonię wieku "młodego kierowcy" a ścigam go już 8 lat.

Prawko zdałem tydzień po 18 urodzinach. Od tego czasu nie porysowałem nawet auta. A na OC zawsze zwyżka w #!$%@?. Jak zdawałem prawko, to OC było wyższe dla ludzi do 23 r.ż. Jak miałeś 24 to zwyżki nie było. Potem jak dobijałem do 23 to zrobili 24, potem 25, potem 26. I co?

Mam 26 lat. W Maju do płacenia OC. Kupiłem auto w końcu na siebie (tak to zawsze na ojca, potem nawet na teścia, byle nie płacić 2k). No i cyk. Wyliczam sobie OC na tych wszystkich mubobi, sruk, mfind i innych. Wszędzie 1200-1500. Ale mówię... dołożę sobie rok na kark.

I co? Nagle 700-800zł się zrobiło!!! #!$%@? no nie dogonię tej #!$%@? zniżki. Jaki ze mnie młody kierowca. Mam prawko od 8 lat. Przejechałem 100.000 km w kilku własnych (nie no dobra ... TATY) i nie własnych samochodach ale dalej jestem "młody i głupi".

Wkurza mnie to. To stygmatyzacja i trzeba to pod jakiś paragraf dać. Ile można czekać aż mi spadnie zwyżka za wiek? ILE!

#boldupy #gorzkiezale #ubezpieczenie #motoryzacja #samochody
NicoRosberg - Ja #!$%@?ę te #oc. 

Nigdy nie dogonię wieku "młodego kierowcy" a ści...

źródło: comment_1583156041bXWhlc0PGu5pYKmZ9lv6yv.jpg

Pobierz
  • 32
@NicoRosberg: te wszystkie porównywarki są gówno warte. Serio mówię, idź do CUK (albo innej multiagencji, żeby nie było że reklama) a najlepiej podzwoń po konkretnych agentach z różnych ubezpieczalni i proś o wyceny a potem targuj się mówiąc agentowi X z firmy Y, że koleś w Z dał ci mniej i będzie git. Całkiem wieku nie przeskoczysz, ale obniżysz sobie znacznie OC. Mojej mamie w tych porównywarkach pokazywało najmniej 1000 zł
@Stulejman_Beznadziejny: @GaiusBaltar: W sumie nigdy przez porównywarkę nie kupowałem. Zawsze jak miałem np. furę na ojca to on dostawał ofertę zwykle 400-500 pln, ja robiłem przelewik i heja. Teraz wziąłem kolejną furę już na siebie, bo trochę wstyd i byłem pewny, że na 100% nie będzie już zwyżki za wiek. A tu taki zonk. Jak ktoś da 900 to będę happy.

@poczekaj: Debil narobi krzywdy nawet w Maluchu. Serio.
@NicoRosberg: Rozumiem, że wczesniej niczego nie miałeś na siebie? W takim razie to nie jest zwyżka za wiek, tylko brak zniżki za staż w OC. Jazda cudzym się nie liczy, no chyba że zrobisz szkodę, to się potrafi liczyć, ale w drugą stronę ;)
I dodatkowo sprzedajesz swoje dane osobowe licząc oferty na jakichś idiotycznych porównywarkach które i tak są finansowane przez TU. Idź do agenta, da Ci zniżkę, powie co i jak i tyle.
@NicoRosberg: @poczekaj: cena a pojemność silnika w wymiarze TEGO SAMEGO modelu auta nie ma żadnego znaczenia. Taka statystyka opiera się na całości ubezpieczeń, a wiadomo, że na lepsze auta z większymi silnikami zawsze OC jest większe. W przypadku auta typu Audi A3 1.8 a 3.2 OC wynosi tyle samo. Ja nawet za te 3.2 zapłaciłem 100zł mniej niż za 1.8 turbo, tylko 8 lat młodsze...