Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZielonkaUno: gdzie pracujesz? Ja pracuję jako kucharz w restauracji z owocami morza. Z ciekawostek powiem że alkoholizm i uzależnienie od kokainy są najczęstsze wlasnie w moim zawodzie. Do tego jest to najbardziej stresująca praca na świecie(pomyślisz chyba cię #!$%@?ło czleniu bo taki policjant ma większy stres, otóż nie bo policjant odczuwa duży stres przez mały okres czasu, kucharz ma stres zawsze, są na to badania z uniwersytetow ale się rozpisalem)
https://www.dutchnews.nl/news/2017/04/chef-is-the-most-stressful-job-but-gardeners-and-security-guards-have-it-easy/
@Piastan: nie musisz mi tego udowadniać, bo w styczniu tego roku uwolniłem się z tej #!$%@? branży po 14latach. Obecnie robię zupełnie coś innego i choć póki co zarabiam odrobinę mniej, to jestem szczęśliwszym człowiekiem. To jak nowe życie, na początku ciężko było to opanować, ale powoli się oswajam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZielonkaUno: właśnie zaczynam kurs przygotowawczy na studia, w drugim semestrze przechodzę na zmywak(żeby mieć spokój na bani do nauki) i też zmieniam branże. Pozdro dla chefa
Jedyne co dobre to że nieważne gdzie i kiedy zawsze znajdę robotę(bo na kuchni zawsze szukają pracowników)