Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz: siemanko specjalisto od pożyczek ;)
Jakie najlepsze warunki można teraz dostać na pożyczkę na 40 tys zł, okres splaty 2 lub 3 lata?
Czy te kalkulatory online dają realne ceny? Pokazują mi najniższą ofertę w Citibanku, przy 24 miesiącach spłaty całkowity koszt 3857,35 zł.
Taki może być cały koszt czy gdzieś jeszcze są ukryte koszty?
  • 18
@ironist: kalkulatory kredytowe są zazwyczaj o dupę rozbić - jest to reklama. A ponadto przedstawione warunki to najlepsze warunki jakie są teoretycznie w stanie zaproponować - najczęściej dla swoich klientów, lub dla najlepszych scoringowo klientów :)
Ja na szybko mogę zaproponować przy 40tys:
24msc rata 1843,95, 4 254,87 zł kosztów
36msc rata 1288,81, 6 397,18 zł kosztów

Pamiętaj jednak że musisz mieć zdolność kredytową na taką kwotę raty - według rekomendacji
@KromkaMistrz: siemanko ;) uspokoiła się trochę sytuacja z wirusem (przynajmniej u mnie) i wracam do tematu pożyczki.
40k na 24 miesiące.
Czy jak spadły stopy procentowe, to można teraz znaleźć na rynku lepszą ofertę? ;)
@ironist: Hej, generalnie przez obnizke stóp procentowych w niektórych bankach poszła prowizja do góry - tutaj jest bardzo krótki okres przez co ta prowizja rozkłada się na 2 lata, zamiast np na 5 lat.
40000 na 24 msc rata 1884,26, suma spłat: 45 222,19 zł. Ale : oprocentowanie stałe, przez co jeśli stopy procentowe wrócą do normy za pół roku, rok, to rata się już nie zmieni.
Proponuje albo wziąc na
@KromkaMistrz: doczytałam w internecie, że w przypadku wcześniejszej spłaty powinni zwrócić też część prowizji. Czy rzeczywiście zwracają, czy trzeba się szykować na przepychanki z bankiem, bo nie będą chętni do zwrotu? ;)
@ironist: tak, gdy spłacasz wcześniej to dostajesz zwrot prowizji proporcjonalnie do okresu jaki został do końca kredytu. Ciezko w sumie powiedziec co Ci sie bardziej oplaca. Ale ja jestem zdania ze leiej brac na dluzszy okres na wszelki wypadek - aby w sytuacji jak masz gorszy miesiac, duze wydatki, jakis zastoj w dochodzie, to rata wynosi 400zł a nie 1800. A nadplacac mozesz sobie kiedy chcesz bez oplat czy prowizji :)
@KromkaMistrz: ma rzeczywiście sens w takim razie, żeby wziąć na dłuższy okres.
W Aliorze mam konto i zaoferowali 24 raty po 1848 zł. Też niby stałe oprocentowanie. Tylko oni twierdzą, że prowizji nie zwracają przy wcześniejszej spłacie.
@ironist moja oferta była tańsza z tego co pisał kromka. Jeżeli chodzi o zwrot prowizji to on obowiązuje. P.S. kredyt samochodowy na rynku oferują tylko 3 banki - Getin, mBank i BNP. Reszta to autocash czyli de facto kredyty gotówkowe. Kredyty samochodowe są prawnie kredytami konsumenckimi, więc zwrot prowizji przy wcześniej spłacie obowiązuje.