Wpis z mikrobloga

@Renard15: @Prozdrowotny: dziękuję, unikam jak mogę. Maska ochronna? Jeśli tak to jaka? Powiem wam, że przerażają mnie ludzie. Dzisiaj spotkałem się że znajomym, na rękach miałem rękawiczki to mnie wyśmiał. Ludzie nie mają świadomości jak to szybko idzie, a wystarczy spojrzeć na makaroniarzy
@Sosiestao: https://www.youtube.com/watch?v=J3U2tfsxxik To sobie obejrzyj. Sam nie wiem ile wirus utrzymuję się na przedmiotach. Początkowo, ktoś mówił 14h potem już, że kilka dni. Jak jest jakiś owoc to wystarczy umyć w mydle i luz. Jak coś w pudełku to otworzyć i opakowanie do kosza(na filmiku gość pokazuje jak odbiera paczki od kuriera).
Ja po prostu zrobiłem zapasy wcześniej nie z obawy o siebie tylko rodzinę, która jest w grupie ryzyka. Najlepsza
@LuckyLuciano: od ffp2 w góre, ewentualnie gazowa tylko nie zapomnij filtrów wymieniac bo sie na niej wirusy osadzą

zakupy robić w godzinach o najniższym stężeniu ludzi (wczesne rano - popołudnie)
no i serio wypadałoby mieć zapas żywności na ~2 tygodnie w razie jak zaczną zamykać miasta
@Wiwer: Wersje co do długości utrzymywania się wirusa na danych powierzchniach są różne. W filmiku pokazuje jak wypakowywać kartony jedynie. Tez tak robię ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale co ze zwykłymi zakupami chleb banan baton makaron itp itd? Zrobić im kwarantannę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)Czy ułożyć obok siebie i jechać płynem do dezynf.który , swoją droga okrutnie śmierdzi? Ja wybieram sposób nr 2.
Ale co ze zwykłymi zakupami chleb banan baton makaron itp itd? Zrobić im kwarantannę?

wylewasz płyn do mycia szyb, wlewasz spirytus rocieńczony z wodą (70% spirytu 30%) wody, pryskasz zakupy i czekasz 30 min - wirus powinien zdechnąć