Wpis z mikrobloga

Witam, drogie Mirki. Jako, iż kina zamknięte, postanowiłem, że wrócimy do formy z początkowych wpisów na tagu, czyli recenzji nie tylko premier kinowych, ale i ciekawszych filmów z dawnych lat, które niedawno obejrzałem. Napiszcie co o tym sądzicie i zapraszam do lektury (oraz do zagłosowania w ankiecie na dole)! :P

#sepecharecenzuje Blade: Wieczny łowca II (2002) (no.62)

Filmowa wersja Blade’a to moje guilty pleasure. Podszyte kiczem, ale miażdżące klimatem kino od Guillermo del Toro (tylko II odsłona) i bez wątpienia stworzony do roli wojowniczego półwampira Wesley Snipes. Inni machną ręką, ja jaram się jak wampirza rzyć o poranku.

+wizualnie - bajka. Film sprzed prawie dwóch dekad, ewentualne braki w budżecie doskonale skrywają kapitalne, wyprane z barw sceny i wszechobecny mrok. Mniam.
+film całkiem nieźle straszy, bliżej mu do horroru. Szczególnie udały się sceny z kanałami, gdzie Blade ściera się z setkami bestii.
+krwawy i brutalny – momentami całkiem konkretna sieczka
+kręcący się na drugim planie Norman Reedus (Daryl z TWD) pasuje do tego świata idealnie. Chciałbym zobaczyć go z kuszą!
+może to błahostka, ale doceniam inwencję twórców w kwestii uzbrojenia Blade’a. Mamy więc nie tylko klasyczny miecz, ale też np. granaty świetlne.
+delikatna doza humoru zawsze na plus, Blade groteskowo cmokający na odpicowane auto fajnie wplata się w ton całego filmu

-choreografia walk zupełnie nie w moim guście. Kiczowate, sztuczne skoki nie robią wrażenia, szczególnie w finałowej scenie. Szczelaniny od biedy ujdą.
-scenariusz jest banalny i naiwny. Wiem, że to adaptacja komiksu, ale podczas seansu czułem, jakbym oglądał cinematiki z leciwej gierki. Gdzieś tam nawet pojawił się wątek miłosny, ale napisano go chyba na kolanie.

No i co mam powiedzieć, 7/10. Oprawa wizualna to gratka, choć efekty rzecz jasna zdążyły się zestarzeć. Klimatyczne i przyjemne kino, odsłona znacznie brutalniejsza od pierwowzoru, ale to na plus. Co do trójki, słyszałem, że okrutny paździerz, więc pewnie na razie odsunę seans. Niemniej „dwójeczkę” serdecznie polecam, jak na adaptację komiksu przed erą MCU, jest naprawdę bardzo przyzwoicie.

#film #kino #recenzja #blade #horror #komiks #marvel #wampiry #filmnawieczor

Ankieta poniżej, zapraszam do udziału ( ͡ ͜ʖ ͡)
Pobierz
źródło: comment_1584180177PPLsJe8ravgPyM40IBpU2t.jpg

#sepecharecenzuje - co dalej?

  • jedziemy po równo - trochę staroci, trochę nowości 79.2% (19)
  • ok boomer - tylko premiery kinowe 4.2% (1)
  • kiedyś to było - przewaga starszych produkcji 16.7% (4)

Oddanych głosów: 24

  • 2