Wpis z mikrobloga

#koronawirus #rzad jakie to jest #!$%@?ństwo, od 15 lat prowadzę firmę, mam 40 pracowników na umowę o pracę... Przez to większe koszty, zobowiązania, urlopy, itp. Przez wirusa od miesiąca mam zatrzymaną sprzedaż i najprawdopodobniej za 2 miesiące nie będę mógł wypłacić im wypłat... I co słyszę? Rząd pomoże ludziom na smieciowkach. Przypomina mi to akcje z czasów wielkiej powodzi... Gdy rząd pomagał najpierw nieubezpieczonym. No bo przecie ci co płacili tyle lat polisę to kasę dostaną, a biedni ci co nie zabezpieczyli sobie przyszłości. Ja #!$%@? sorry, ale mnie rzuca taka logika.
  • 33
A


@nadmuchane_jaja waśnie zastanawiam się, dlaczego ludzie, przedsiębiorcy doprowadzają się do takiego stanu.
Czemu biorą kredyty? Czemu mnożą zobowiązania zamiast płacić gotówka?
Czy nie widzislismy od stycznia co się dzieje? Czemu ludzie nie przewidują, nie inwestują w pasywa żeby mieć poduszkę?
@nadmuchane_jaja: Kraje bogate przejdą kryzys lepiej, biedne gorzej. Tak jak bogacz w kryzysie tylko lekko schudnie, a biedny zdechnie z głodu. Prowadzisz biznes, masz świadomość ryzyka. Teraz trafiło się ryzyko jakiego świat nie widział, więc skutki też muszą być takie jakich świat nie widział.
@OmniaEco i mam się z tym pogodzić czy spróbować o to walczyć? A jeśli mam walczyć to czemu mam się godzić na tak głupie pomysły jakie oferuje rząd? Dlaczego w USA np. zwolniono firmy z podatków dochodowych, które nalicza się procentowo... A w Polsce na czas kryzysu nie wyłączą chociażby Zusu który jest ryczałtem niezależnym od przychodu firmy? To jest chore. Państwa które pierwsze dobrze zareagują będą wygrane. Mam wrażenie jednak, że
@nadmuchane_jaja: Spokojnie. Najpierw zrób rachunek sumienia
1. Przez 15 lat prowadzenia firmy - jakie masz aktywa netto (aktywa-dług)
2. Na ile lat życia pozwolą Ci oszczędności.
3. Czy Twój poziom zadłużenia pozwala Ci na normalne funkcjonowanie.
Jeśli odpowiedzi na te pytania sprawiają, że jesteś spokojny, to znaczy, że nie przesadzałeś z ryzykiem.

Zastanawianie się dlaczego w USA coś zrobiono a PL nie, to tak jakby mieszkaniec środkowego Kongo przyszedł do lekarza
@OmniaEco to głupie co piszesz bo wirus i pandemia międzynarodowa to coś czego przewidzieć raczej nie możesz, nie ma też czegoś takiego jak bezpieczny biznes czy inwestycja. Moja firma np. zawsze miała super płynność finansową i moglem pozwolić sobie na duże inwestycje zarówno w pracowników jak i np. maszyny lub budynki. Obecnie dostałem w dupę bo nawet jakbym chciał produkować to nie mam połowy półproduktów, kraje które to dostarczają wstrzymały podobnie jak