Wpis z mikrobloga

Jan Kowalski o tym co wygaduje Jacek K na temat koronawirusa na swoim kanale:

"Przestrzegam Was przed słuchaniem "prawd objawionych" głoszonych przez Jacka K. na kanale jak to ogarnąć. Mam nadzieję, że doczekamy takich czasów, gdy opowiadanie takich bzdur, jakie zaserwowano nam wczoraj będzie karalne.

17.03.2020r.
Live "Szybko, szybciej, coraz szybciej".

0:02:00
Jacek Kurzątkowski: "zdecydowałem się odbyć kwarantannę w takim pełnym absolutnie wymiarze, staram się ograniczać wychodzenie z domu absolutnie do minimum".

Kwarantanna oznacza BEZWZGLĘDNY zakaz wychodzenia z miejsca, w którym się ją odbywa. Za złamanie zakazu grożą kary, nie tylko finansowe.

źródło: przede wszystkim ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

0:09:00
Jacek Kurzątkowski kwestionuje prawdziwość przekazywanych nam informacji o tym, że śmiertelność wskutek koronawirusa wynosi 3-3,5% (wg WHO stan na 4 marca - 3,4% - dopisek własny).

Jacek Kurzątkowski obwieścił światu, że śmiertelności wynosi 7,7% ("sprawa jest bardziej poważna niż nam ją rysowano").
Jak to wyliczył? Jako iloraz ilości zgonów do sumy ilości zgonów i tzw. ozdrowieńców (osób, które pokonały chorobę).
Pan farmaceuta i matematyk z zamiłowania zapomniał albo o tym, jaka jest definicja śmiertelności w epidemiologii (iloraz liczby zgonów spowodowanych daną chorobą i liczby chorych na tę chorobę), albo o tym, że do kategorii osób chorych zalicza się oprócz ofiar i ozdrowieńców osoby, które są "active cases".

Wg stanu na chwilę sporządzenia tego wpisu śmiertelność wynosi 3,9%.

Dalej jest jeszcze gorzej - Włochy - śmiertelność została przez Jacka Kurzątkowskiego oszacowana na 44%, co oznaczałoby, że 4 z 10 chorych umiera. Wg stanu na moment sporządzenia tej informacji zdiagnozowano koronawirusa u 27,980 Włochów, zgonów odnotowano 2,158.
Widzicie tu 44 %???

Czemu ma służyć konfabulowanie w tak poważnych sprawach?

Uważajcie na siebie, słuchajcie informacji wyłącznie z wiarygodnych źródeł, dbajcie o siebie i o swoje otoczenie.
A sobie życzę tego, abym nie musiała więcej prostować informacji w tak poważnych sprawach jak ta."

źródło: Jan Kowalski https://www.youtube.com/post/UgzmLcNRvs1BkRRMsEZ4AaABCQ

#jaktoogarnac #kurzatkowski #koronawirus #jto
  • 7
@abramide: Moja też. Wyobraziłem sobie po jednym dronie do każdej kończyny i heja do góry, najlepiej w różnym tempie wznoszenia i zmiennych kierunkach. Chciałbym to zobaczyć. Nawet zapłaciłbym za jakiś bilet.