Wpis z mikrobloga

@WinetuX: Szukałem MaxTV LLC. „Firma” z Wyoming zarejestrowana w Delaware czy jakoś tak. Po prostu unika płacenia podatku. No ale co nie jest zabronione jest dozwolone. Nie stać dziada żeby firme w Panamie otworzyć, no ale jak bedzie miał 6 miliardów subskrybentôw to wtedy się przeniesie.
Zdziwiła mnie jednak wysokość jego podatku gruntowego. Ponad $12 tysi za szafę na miotły rocznie.
@uczony77: Jakoś mnie to nie zaskoczyło ,że unika płacenia podatków :-D Pewnie tą kasę z jego sklepu przepuszcza przez lewe konto bo nie sądzę ,że rozlicza się z tego w USA a płatność idzie przez polska bramkę. Ten podatek to go trochę kosztuje ale to NY więc się cenią. Golonko gdy miał kasę to chciał zabłysnąć i kupił chatę w bogatej dzielnicy za ostatnią kasę a teraz go na podatek nie
@WinetuX: Trochę zbyt daleko idące wnioski. Z podatkiem dochodowym tak by sobie nie pokozaczył. Zaraz by mu łapki utrącili, natomiast co do gruntowego to rzeczywiscie jest wysoki, tym bardziej że mieszka w NJ i działkę też ma maleńką. A co do schowka... to rzeczywiście kupił za $429000 w 2004 r.
Za pożyczkę na 30 lat. Rzecz normalna w USA. Ale wtedy pewnie jeszcze miał płynność finansową.