Wpis z mikrobloga

Mamy w Polsce niezwykły przypadek #koronawirus; otóż zachorowań jest dość, by rekomendować ludziom pozostanie w domach, ale nie dość, by tę rekomendację przekuć w prawnie egzekwowany nakaz. Dość zachorowań by obciąć pensje i zatrzymać całe sektory gospodarki, ale nie dość by wstrzymać programy socjalne w poszukiwaniu oszczędności. Służbę zdrowia od miesięcy gotową na koronowirusa, ale nie dość gotową, by miała wystarczająco środków ochrony osobistej dla lekarzy. Oszczędności z okresu prosperity, ale plan pomocowy dla gospodarki jeden z biedniejszych w Europie. A, no i oczywiście dość zakażeń by wstrzymać kampanię wyborczą, ale nie dość by przełożyć wybory. Dziwnym trafem prezydent reklamuje się jak może, a może przewrotnie - to prezydenta się reklamuje... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niektóre działania rządu uważam za słuszne, choć spóźnione. Zespół prokuraturoski do walki z nieuczciwością cenową. Zamknięcie placówek edukacyjnych. Zakaz zgromadzeń. To jednak nie zmienia faktu, że PiS to nadal partia zakłamanych tchórzy, plująca ludziom w twarz frazesami o wielomiesięcznych przygotowaniach. #polityka
  • 59
@bowlman:
Tak tylko dodam, oczywiście nie negując pracy rządu - bo stara się robić co może.
Ale fajnie by było jak podczas zamykania placówek zmusiły te placówki do przekazania jakiś informacji co robić.
A nie, że większość dzieci po prostu myślała że ma ferie bo w szkołach im powiedzieli, że mają wolne.
przekazania jakiś informacji co robić.

A nie, że większość dzieci po prostu myślała że ma ferie bo w szkołach im powiedzieli, że mają wolne.


@kodecss: ale o czym Ty piszesz?
Przecież było wielokrotnie powtarzane i podkreślane, że to właśnie NIE SA FERIE, że trzeba siedzieć w domu na tylku, duzo placówek oświatowych organizuje "telezajecia", teatry i inne placówki kulturalne na swoich stronach udostępniają różne materiały.

Poza tym od ogarnięcia dzieci są
@agaja Powodzenia w zmuszaniu do czegokolwiek, kogokolwiek.
Nauczyciele nie mogą robić nowych tematów, nie mogą oceniać NIE ROBIENIA NOWYCH TEMATÓW ani wstawiać nieobecności. Pomijając fakt że te wielce "e-lekcje" były robione na szybko na czymkolwiek, głównie messenger i jakość tych rozwiązań leży. A co gdy ktoś po prostu nie ma internetu, czy zasięgu w domu? Gdzie ja mam taki problem mając maturę teraz, co w sumie mi różnicy nie robi bo i
@bowlman: tak sobie myślę o programie 500plus i czy teraz w sytuacji niepewności na rynku pracy to właśnie nie jest realne wsparcie dla ludzi którym wali się budżet domowy? Jasne, że obniżka podatków obniżenie zusow pitow citow i innych obciążeń podatkowych była by lepsza ale pracownikowi czy właścicielowi małego biura podróży to nie pomoże bo i tak nikt wycieczek nie kupuje. No chyba, że rząd będzie fundował obywatelą wakacje? To że
@maly_stary_rower: Nawet jeśli komuś to ratuje budżet domowy, to jako efekt uboczny; jeśli program nie spełnia swojego założenia i jest kontynuowany, to coś jest nie tak. Oficjalnym celem programu było wsparcie dzietności, chociaż dobrze wiemy, że realnym - kupienie głosów. Dużo lepszym pomysłem byłaby pomoc dla obywateli w sposób, w jaki to wymieniasz, co mogłoby się odbyć kosztem nieefektywnych programów typu 500+.
@kodecss: w TV. Na fb ciągle widzę udostępniane rzeczy w tej tematyce.
@Anscylla: gdzie ja pisałam o zmuszaniu?
Ja odniosłam się jedynie do tego, że w komentarzu wyżej było że nikt dzieciom i młodzieży nie powiedział, że to nie są ferie, więc nie mają co robić i stad wychodzą w świat.
@agaja No a właśnie zmusisz ich, czy de facto nas, do siedzenia w domu. Ja to swoją drogą bo i tak siedzę w domu bo mi się nawet nie chce, a jak już to sam się uczę jak wspominałem, ale gwarantuje ci że większość nic nigdy nie ruszy względem szkoły bo nie ma po co, bo im się nie chce. A siedzenie 2 tyg w domu nie umiejąc sobie zorganizować czasu, po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
@bowlman: A wiesz co jest najbardziej smutne. Że jak to wszystko minie (jeżeli minie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to wszystko zwalą na koronawirusa. Oni nawet nie muszą wygrać następnych wyborów ale i tak dużo ludzi będzie pamiętała że bombelkom dali i uratowali bolzke. Co z tego że tą kasę którą wywalili na socjale można by teraz przeznaczyć na ratowanie gospodarki
@WUJICO: Tak, to prawda. Podobnie jak ignoranci, których nie dotknie choroba, będą uważali że to nie było nic groźnego, a eksperci jak zwykle przesadzają. "Amerykańscy naukowcy, hehe". Taka jest niestety konsekwencja odwrotu od racjonalizmu na rzecz chłopskiego rozumku.
@kodecss: nie mam dzieci, ostatni raz w szkole bylem z 12 lat temu, nie mam telewizora - a jakimś dziwnym trafem bez problemu na te informacje trafiłem.

jak ktoś nie chce znaleźć to nie znajdzie - jak z naszym polskim koronawirusem.
@agaja

Poza tym od ogarnięcia dzieci są rodzice - tu problemem jest raczej ludzka głupota i bagatelizowanie tematu


Brawo! Dokładnie tak! Rodzice płaczą co z dziećmi zrobić jak szkoła nieczynna... A to dziecko jest szkoły czy rodzica?
@Geraltzkiwi: Podobnie plan pomocowy jest pomysłem. Zespół prokuratorski jest pomysłem. Na ewaluację działań przyjdzie jeszcze pora, natomiast zestawienie ze pomysłów jest sensowne - ukrócenia programów socjalnych nie ma nawet wśród luźnych propozycji rządu. :)