Wpis z mikrobloga

@Chicane Nie są od tego, żeby łazić po marketach w czasie pracy i tyle. Też muszę sobie zrobić w domu, kupić po drodze lub lub zamówić właśnie dlatego, że nie jestem korposzczurem mającym godzinę przerwy, tylko jak trzeba, to od razu muszę być do dyspozycji. Są takie zawody co mogą sobie na takie coś pozwolić i takie co nie. Mieszkam koło pogotowia i oni na zakupy chodzą, ale są to małe sklepy,
@taktoto naprawdę tyle ludzi plusuje twój komentarz? Jestem ratownikiem medycznym i wytłumacz mi co jest #!$%@? nie tak w tym, że w ciągu dyzuru, w ciągłej gotowości z tabletem i radiem w ręce, po często 8-9 wyjazdach bez żadnej przerwy wskocze do sklepu o 16 żeby kupić sobie coś na śniadanie?? Bo nie bardzo rozumiem, dlaczego miałbym tego nie zrobić.
@Chicane: uważam, że teraz powinno się robić zakupy w większych marketach, jest większa przestrzeń, więcej kasjerek, kasy samoobsługowe, można od siebie po 5 metrów stać, a w małych to wiadomo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
tak jak reszta pracujących ludzi, przed czy po pracy

@taktoto: a co z wszystkimi korposzczurami którzy na legalu mają po godzinie przerwy na lunch i sobie jedzą w restauracyjkach obok szklanych biurowców?


@Chicane: pracując w korpo miałem dzienny czas pracy 8,5h żeby na te BEZPŁATNE 0,5h móc sobie wyskoczyć do restauracyjki obok szklanego biurowca. Ustawowa przerwa to 15 min na śniadanie a nie wycieczkę po bułki i dopiero przygotowanie śniadania.
na śniadanie a nie wycieczkę po bułki i dopiero przygotowanie śniadania


@niemily: otóż nie, przerwę masz na co sobie zapragniesz, równie "dobrze" możesz iść do kibla zwalić konia, masz po prostu x czasu przerwy i nikogo nie powinno interesować co z tym czasem zrobisz, jedni jedzą, drudzy palą, trzeci wyskakują coś załatwić, różnie bywa
serio? jeśli policjant, ratownik czy ktokolwiek inny jest na dyżurze np. 12h (albo i więcej) to kiedy ma sobie kupić coś do jedzenia?


@Chicane: przed pracą, masz tak się obkupić aby ci starczyło na cały dyżur, właśnie po to jest dyżur, by ratować ludzkie życie, pójdziesz do sklepu z radyjkiem a będzie wezwanie i pacjent umrze bo te kilka pier*olonych minut poświęconych na twoje zakupy zaważy na tym, po to właśnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DaneOsobowe: no to zrób sobie przerwę na pół dnia na sranie albo zakupki dzbanie, ciekawe kto Cię będzie zatrudniał.

Ustawowo 15 min przerwy przy 8h pracy i po 5 min na godzinę jeśli pracujesz co najmniej 4h dziennie przy komputerze