Wpis z mikrobloga

@Misterius: A czemu ta gałka nie działa? Jesteś pewien, że enkoder jest do wymiany? Wygląda dość standardowo więc jest duże prawdopodobieństwo że każdy będzie tam działał. Za 3zł i do tego jeśli i tak robisz zamówienie to bym wziął w ciemno i spróbował.
@4833478: ogólnie objawy są takie, że on czasem łapie, czasem nie łapie. czasem kręcąc w prawo, wykrywa ruch w lewo. Raz na kilkadziesiąt prób "załapie" i zrobi to co mu każę, zazwyczaj jednak nie robi nic albo nie to co chciałbym, żeby wykonał po przekręceniu go. Taśmy sprawdzałem i są ok, luty też ok, żadnych upalonych ścieżek po drodze też nie widziałem
@4833478:
działa ten z botlandu ( ͡° ͜ʖ ͡°) tzn. ten co zamówiłem dość bardzo się różni. Nie ma kliku (nie wiem w sumie po co ten klik tam był), więc brakuje mu tych dwóch pinów na górze. Ale przewijanie już działa, co prawda kręcąc w lewą stronę przewijam utwory do przodu, a kręcąc w prawą do tyłu, ale... u mnie 90% sprzętu jest zdrutowana i działa
@4833478: jeszcze zamówiłem plecionkę z myślą, że mi to wystarczy w odlutowaniu starego enkodera. O odsysaczu cyny nie pomyślałem. Godzina z życiorysu wyjęta, w połowie roboty dopiero sobie przypomniałem żeby topika użyć. I ten zapaszek cyny ołowiowej w całym mieszkaniu, piękności ( ͡° ͜ʖ ͡°)