Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Niech ktoś wytłumaczy mi jak to jest możliwe ze kierowca tira który wrócił do Polski z pracy z Niemiec najpierw był poddany kwarantannie a dzisiaj zadzwoniła Pani z sanepidu że w sumie to nie musi byc na kwarantannie bo musi wrócić do pracy na zachód w najbliższą niedzielę? Pomijam juz sam fakt że ten sam kierowca będąc na kwarantannie w domu kwarantanne ma on sam Inni domownicy którzy są w tym samym domu chodza normalnie do pracy. Jaki to wszystko ma sens?

Drugi przypadek który znam z pierwszej ręki to 5 pracowników fizycznych wracalo w zeszły czwartek jednym samochodem z pracy z Niemiec do Polski. Na granicy zostało zadane pytanie kto z panów wraca w najbliższym czasie do pracy a kto zostaje w kraju. I teraz 3 panów którzy nie wracają zostali poddani kwarantannie a 2 którzy w niedzielę wrócili do pracy do Niemiec juz nie.

#koronawirus #kwarantanna #panstwozdykty #niemcy #pracazagranica
  • 10
Pomijam juz sam fakt że ten sam kierowca będąc na kwarantannie w domu kwarantanne ma on sam Inni domownicy którzy są w tym samym domu chodza normalnie do pracy. Jaki to wszystko ma sens?


@kamil-arndt: Mam prosbe bo z tego co czytalem to domownicy rowniez maja miec kwarantanne. Mozesz podac zrodla tych rewelacji? Nie zadne "szwagier kuzyna opowiadal" tylko jakies rozporzadzenie, oficjalne stanowisko GIS-u rzadu czy kogotam?
W sumie jak ktos
Niech ktoś wytłumaczy mi jak to jest możliwe ze kierowca tira który wrócił do Polski z pracy z Niemiec najpierw był poddany kwarantannie


@kamil-arndt: bo to państwo z tektury, ogólnie kierowcy tirów są potencjalnie mało narażeni na zachorowanie - a są niezbędni w gospodarce. Więc wyjątek słuszny, tylko że realizacja jest do kitu - bo kwarantanna nie powinna dotyczyć tylko przejazdów z towarem. Jak wraca do domu powinien trafić do kwarantanny,
z tego co czytalem to domownicy rowniez maja miec kwarantanne.


@gorzki99:

Jeśli mieszkasz z rodziną maksymalnie ogranicz z nią kontakt i zachowaj odstęp minimum dwa metry. WHO zaleca, żeby osoba przebywająca w kwarantannie domowej została umieszczona w oddzielnej sypialni i korzystała z oddzielnej łazienki. Zwykle jednak w mieszkaniach posiadamy jedną łazienkę. Jeśli osoba przebywająca na kwarantannie nie ma możliwości korzystania z oddzielnej łazienki, po każdym skorzystaniu z toalety/łazienki powinna zdezynfekować ją
@darek-jg: ok dzieki. Zalecenia, wytyczne, poradniki itp to nie o tym mowa. Rozporzadzenie, stanowisko sluzb rzadowych-to jest istotne. cytowany tekst:
"Jeśli podczas kwarantanny domowej nie da się uniknąć kontaktu z innymi osobami w mieszkaniu, one również muszą zostać poddane kwarantannie domowej."
gdzie to jest ujete w jakimkolwiek rozporzadzeniu? czyje to zalecenie? onetu?
Nie traktuj jako ataku ale serio zalecenia onetu czy nawet lekarzy w jakichkolwiek wywiadach nijak sie maja do sytuacji
@gorzki99: https://pacjent.gov.pl/14-dni-kwarantanny
to jest strona rządowa

Zostań w domu – pod żadnym pozorem nie wychodź z domu! Nie przyjmuj nikogo. Jeśli w domu są osoby bliskie, które miały z Tobą kontakt po tym, jak zetknąłeś się z koronawirusem, one też podlegają kwarantannie.

Jeśli musisz mieć kontakt z kimś, zachowaj odstęp na 2 metry

choć muszę przyznać że ciężko znaleźć coś oficjalnego
@darek-jg: no i juz lepiej :)-ale nie moze byc za latwo wiec: :PP
jak teraz dostac "zwolnienie"? Na jakiej podstawie?

Wyjasnienie-temat bezposrednio mnie nie dotyczy bo jestem sam ale od zawsze lubie drazyc.

Dzwonisz do lekarza i mowisz "maz/zona wrocil/a zza granicy i teraz musze miec kwarantanne wiec prosze o L4" lekarz pyta "a co ja mam wpisac na L4?" wiec odpowiadasz "wytyczne ze stronki .........". Malo fajne :P (lepiej by
@gorzki99: to nowa sytuacja i biurokracja musi się do niej dostosować bo mimo że były przepisy to pewnie niezbyt precyzyjne bo nie musiały być nigdy stosowane na taką skalę ale z tego samego linka

Jeśli sanepid podjął decyzję o Twojej lub Twojego dziecka kwarantannie, izolacji w szpitalu, dostaniesz zaświadczenie od Państwowego Inspektora Sanitarnego. Przekazujesz je po zakończeniu kwarantanny swojemu pracodawcy lub do ZUS i na tej podstawie zostanie Ci wypłacony zasiłek.
dostaniesz zaświadczenie od Państwowego Inspektora Sanitarnego.


@darek-jg: ok to co teraz napisze mozesz uznac za niebyle (bo za cholere nie moge znalezc na necie a w tv widzialem)
Taka sytuacja:
Reporter pewnej stacji dzwoni do sanepidu ze mieszka z osoba ktorej wlepili kwarantanne i pyta co ma zrobic. Pani mu zapodaje tytulami ustaw itp. On pyta ze po co mu to? on chce wiedziec czy ma byc tez w kwarantannie i