Wpis z mikrobloga

17 marca 2020, Bielsko-Biała - Do apteki przyjechała kobieta z krwotokiem z nosa. Krew lała się jak z kranu. Dowiedziałem się, iż wcześniej wzywała pogotowie ratunkowe, ale nie przyjechali. Pojechała na SOR, gdzie odmówiono jej pomocy. Teraz kobieta jest obok apteki, przyjechała z dziećmi, płaczą, żeby jej jakoś pomogli - zaalarmował nas Czytelnik. - Czy już pomocy nie udzielają? - zastanawiał się. W Szpitalu Wojewódzkim tłumaczą, że pacjentka otrzymała właściwą pomoc. Odmówiła jednak konsultacji laryngologicznej, gdyż byłaby ona płatna. Więcej: https://bit.ly/2xkcf4O

#bielskobiala #pogotowieratunkowe #sor #szpital #krwotok #pomoc #udar #apteka #bielsko
Pobierz grishko - 17 marca 2020, Bielsko-Biała - Do apteki przyjechała kobieta z krwotokiem z...
źródło: comment_15850308416jFbHreMnrNVQo0h6YxnUJ.jpg
  • 20
@grishko: oczywiście w oczach społeczeństwa mieli zrobić ten jeden wyjątek, bo by się przekręciła, bo nie była ubezpieczona....

...pomyśleli tysiąc razy i przeszli do codzienności.

Sorry, ale w gwarancji jej bezpieczenstwa oraz dzieci, dla ktorych jest matką powinna takie ubezpieczenie uzyskac (praca, bezrobocie, własne opłacenie składki). W Luxmedzie za 99zł sam, bez żadnych ofert grupowych, miałem dostęp do pierdyliarda lekarzy i badań. Wystarczy chcieć, a nie DEJ, BO UMRE.
@Szarobury_drut_kolczasty: Tu nie chodzi o socjalizm tylko o to ze ta kobieta była po prostu biedna albo przestraszona, a obowiązkiem lekarza jest pomagać każdemu kto jego pomocy potrzebuje. I uważam ze płatna konsultacja laryngologiczna spowodowała strach przed tym ze za noc w szpitalu tez będzie musiała zapłacić, a jej na to po prostu nie było stać i stad ta chora sytuacja. Mi teraz nie brakuje ale uwierz mi ze pamietam czasy
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roberto07: biedota to nie problem. Problemem jest jej brak i oszczędzanie na ubezpieczeniu. Dlaczego twierdzę, że nie jest biedna?

- posiadanie samochodu (wiem, Tico i 500zl kosztuje, ale na wodę nie jeździ)
- leki w aptece
- 'mama jedzila po swoich lekarzach'. Czyli bez ubezpieczenia - prywatnie.

I nie to, że zaglądam komus do portfela, ale naprawdę, bogaty pakiet prywatny to 100zl na miesiąc. Powiedz mi, że w tych okolicznościach (samochód,
@Szarobury_drut_kolczasty: Szkoda dyskutować ale: bilety tez kosztują, zeznania dzieci nie są brane pod uwagę, 100 zł to niekiedy dużo. I nie rozumiem stwierdzenia ze biedota to nie problemem, problemem jest jej brak. I pytanie bezpośrednio do Ciebie: czy młode ciężarne kobiety nie mające ubezpieczenia w większości samotne, powinny rodzic na ulicach?
@roberto07: W tym stwierdzeniu chodziło mi o to, ze patrząc na to co napisałem wyżej, nie jest biedna.

Oczywiście, ze nie powinny rodzic na ulicach, ale nie powiesz mi, że jest to fair, że Państwo ściąga mi ponad polowe pensji w podatkach i to samo daje komuś za darmo. Nauczyliśmy ludzi, że "panstwo ma pieniadze, panstwo da, bo ja potrzebuje". Promujemy nieróbstwo i lenistwo miast przedsiębiorczości. Czy to moja wina, ze
@Szarobury_drut_kolczasty: Może ta kobieta miała podobna sytuacje z ubezpieczeniem co Ty. Poza tym to chora sytuacja ze za błąd w dacie straciłeś ubezpieczenie. To chore i przez takie sytuacje wyjechałem z kraju ponad 10 lat temu. W Polsce byłem bardzo biedny, bez względu na to jak bardzo się starałem to zawsze wychodziły kolejne problemy typu Twój błąd z data. W Polsce byłem nikim dzisiaj w Danii mam dzieci w prywatnej szkole