Wpis z mikrobloga

@doges: Kolejny który nie wie a się wypowiada. Test służy do diagnozowania, jeśli przebadasz dużą liczbę osób, to te osoby którym test wyjdzie pozytywny szybko możesz odizolować od osób zdrowych. Dzieki czemu możesz w miarę sensownie i spokojnie kontrolować epidemie oczywiście sam test cudów nie czyni do tego masz inne narzędzia jak kwarantanny, zamknięte sklepy, granice itd. No ale to chyba za trudne żeby to zrozumieć?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@doges: Maseczki powinny być obligatoryjne, bo skąd mam wiedzieć czy pacjent którego badam nie jest nosicielem koronawirusa, który zarazi mnie i mojego kolegę z zespołu?
@Cziken1986: w Niemczech "robi się testy", owszem ale nie podaje wynikow. Chodzi o to że moja kuzynka mieszkająca tam (jest Niemką, tam się urodziła) robiła dwa tygodnie temu test wraz z całą załoga z pracy (dentyści) i nie mają do tej pory. Ponownie kilka dni temu robiła test i to samo. Mówią że to pić na wodę dla statystyk. Robią tylko zarażonym w szpitalach. Niemcy też mają najniższy wskaźnik umieralności hmmm
@Cziken1986: Nasi rozmówcy zwracają także uwagę na to, że aktualnie Japonia wykonuje około tysiąc testów dziennie, mimo informacji o możliwości przeprowadzenia niemal ośmiu tysięcy.

- Japońskie Ministerstwo Zdrowia oznajmiło, że wykonywanie większej liczby testów nie jest konieczne, co brzmi dość kontrowersyjnie w obliczu aktualnej sytuacji i zaleceń WHO dla państw o testowaniu wszelkich podejrzanych przypadków. Japonia wypada blado również w porównywaniu z Koreą Południową, gdzie dziennie wykonuje się więcej testów niż
Pobierz pro666full - @Cziken1986: Nasi rozmówcy zwracają także uwagę na to, że aktualnie Japo...
źródło: comment_1585040629qs6K90vBuyngY6uAkhHvyy.jpg
@doges: Widzisz problem jest w tym że u nas chorzy czekają na testy (jeden nawet zmarł czekając) mimo że testów mogą rzekomo robić masę. A jaka jest prawda pokazuje dyrektor który zwolnił położoną która mówiła że brakuje sprzętu, za to poleciała bo siała panikę i kłamała, teraz ten sam dyrektor prosił o pomoc bo brakuje maseczek itd