Wpis z mikrobloga

Siemanko, mam problem. Wczoraj pierwszy raz zamawiałem coś na bangood.com. Zamówiłem multimetr z linku:
https://pl.banggood.com/ANENG-AN8008-True-RMS-Digital-Multimeter-AC-DC-Current-Voltage-Resistance-Frequency-Capacitance-Test-p-1157985.html?cur_warehouse=CZ
z wysyłką z magazynu z czech. Ponieważ wiem, że przez sytuację z koronawirusem może być teraz burdel z przesyłkami z zagranicy, to dopłaciłem 11zł za wysyłkę priorytetową z trackingiem, żeby mieć pewność co się z tą przesyłką dzieje. Tymczasem dzisiaj rano otrzymałem maila że moja przesyłka została wysłana, a jak wszedłem w szczegóły, to okazało się że numer do trackingu to fake: pokazuje że przesyłka została wysłana i odebrana (w Niemczech xD) prawie dwa miesiące przed tym jak ją zamówiłem. Można coś z tym zrobić? Nie widzę tutaj żadnej opcji poza mailem do banggood, tak jak jest na aliexpress (open dispute). Nie wiem jeszcze czy przesyłka dojdzie, ale jestem bardzo zły, bo płacę dodatkowo po to żeby mieć tracking, a dostaję fake numer...

#aliexpress #banggood
Pobierz Jasiu780 - Siemanko, mam problem. Wczoraj pierwszy raz zamawiałem coś na bangood.com....
źródło: comment_1585075908ohGqDRqlqMUSsNuvMx2AIk.jpg
  • 10
@eMinimi: Jest napisane, że czat nie jest dostępny. Wysłałem maila za pomocą tego formularza, ale nie dostałem żadnego potwierdzenia, oraz nie mogę nigdzie zobaczyć wysłanych wiadomości
@Jasiu780: numery się dublują, jeśli na stronie DHL Packet podasz też kod pocztowy odbiorcy to powinna się pokazać właściwa ścieżka. Obecnie wysyłka z CZ warehouse to chyba lipa, wysyłają prawdopodobnie z Chin a tracking zaczyna być aktywny po dotarciu do Europy, bo trwało dosyć długo. Chyba, że z CZ tyle idzie bo syf na granicach, nie jestem pewien.
@Jasiu780: niestety obecnie to trwa dłużej niż zazwyczaj, kilka dni czekania na samą wysyłkę, która z Czech powinna iść max kilka dni a potrafi ponad dwa tygodnie, czyli wykręca czasy chińskie. Może to wina DHL, że tak długo przyjmuje przesyłki, nie wiem.