Wpis z mikrobloga

Mirasy z #ps4, skończyłem właśnie kolekcję Nathana Drake'a i szykuję się do nadchodzącego w PS+ Uncharted 4, ale z racji tego, że lecę na ograniczonym transferze mobilnym muszę ustalić w ogóle, czy opłaca mi się ściągać czwartą część, bo nie wiem, czy będzie mi się podobać. Zawiodłem się trochę na trójce, powiedzcie, czy czwórce bliżej do jedynki/dwójki, czy do tej przeciętnej trójki?

Szybkie wrażenia: przy przechodzeniu U1 miałem cały czas z tyłu głowy "kurde, już nie robi się tak gier, ale w sumie fajna", choć nieco śmieszyły mnie wszechobecne skrypty przy których wylewała się masa przeciwników. W U2 podobało mi się właściwie wszystko, 10/10. W U3 denerwował mnie feeling broni i kosmiczny odrzut, wrzucona na siłę walka wręcz która była beznadziejnie zrealizowana (szczególnie ci "duzi" przeciwnicy z którymi się naparzaliśmy pięściami, którzy w poszczególnych rozdziałach różnili się jedynie ubraniem), #!$%@? mnie te pająki przy zagadkach środowiskowych, efekty graficzne symulujące halucynacje Nathana to było mocne '99 vibes, ogólnie średniawka. Jedyne co było fajne w U3 to boss fight, bo normalnie boss fighty mnie stresują, a tu był załatwiony sekwencją QTE. xD W Uncharted 4 są podobnie skopane motywy? Tylko proszę bez argumentów ad fabuła, bo nie śledzę zbytnio fabuły w grach, więc też niezbyt mnie obchodzi kto z kim się w czwórce bije. #gry #uncharted
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@koszmareq69:

co było fajne w U3 to boss fight

Przecież pustynia i samolot zjada dupą chyba wszystkie inne lokacje z 1 i 2 (poza rozwalonym pociągiem). Strasznie mnie dziwi dlaczego ludzie nie lubią tej części nawet dla osób, które narzekają na chmary przeciwników a w w U3 było ich najmniej ¯_(ツ)_/¯
@Mega_Smieszek Ja jestem dość dziwnym typem, średnio zwracam uwagę na takie rzeczy. xD Pustynia kojarzy mi się z nudnymi cutscenkami i #!$%@? snajperami, których nie było widać przez burzę piaskową. xD No bardzo ładne lokacje, na pewno było bardzo różnorodnie - i pustynia, i samolot, i jakiś hangar, i cmentarzysko statków, i las, ale biegało się przez nie tak samo i tak samo beznadziejnie strzelało. ( ͡° ʖ̯ ͡°
@Amenotejiikara Coś w tym złego? Jeden lubi jak mu Cyganie grają, drugi jak mu buty śmierdzą. xD Wystarczy mi w zupełności świadomość, że w każdej kolejnej części Nate jedzie znaleźć bardzo-cenny-przedmiot©, którego strzegą bardzo-źli-ludzie®, mogę wtedy z czystym sumieniem przewijać co dłuższe cutscenki. xD
@Amenotejiikara Mi się bardzo fajnie skakało i strzelało w Unchartedzie, tyle że w trójce jakby trochę mniej i tego dotyczyło pytanie. :D Mechanicznie seria mi się bardzo podoba, niedawno przechodziłem trylogię Tomb Raider i świadomie sięgałem po Uncharted, bo wiedziałem, że lubię poskakać po skałach i postrzelać do egzotycznych złodupców. ¯_(ツ)_/¯