Wpis z mikrobloga

Dostałem na e-mail taką reklamę z maseczkami. Po otwarciu sklepu ukazał się eJanusz, który sprzedaje w promocji(!) maseczkę zwykłą chirurgiczną za 9-10 zł/sztuka. Czy to nadal legalne?

Administrator strony:

Lorem Ipsum Marketing LLC
501 Silverside Road 105
19809 Wilmington
USA

Kontakt pod adresem e-mail: kontakt@kancelaria-nutri.pl

#koronawirus #januszebiznesu #2019ncov #ecommerce
Pobierz brednyk - Dostałem na e-mail taką reklamę z maseczkami. Po otwarciu sklepu ukazał się...
źródło: comment_1585459948qpfZyPFeV9VNh3C0HYdJTg.jpg
  • 51
@fenis: Pytałeś to ci odpowiedziałem. Pisz do UOKIK jeśli chcesz dokładnie wiedzieć. Z tego co patrzyłem do gościa nie można się przyczepić, ale jeśli widzisz aukcje gdzie widnieje dopisek "Antywirusowa" itp to już nie jest tak przejrzyste :)

Edit: I nie zmienia to faktu, że na Ali chodzą po 2 zł sztuka i to maksymalnie :D
@fenis: @brednyk: Ogólnie poszperałem trochę i znalazłem to http://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/beda-kary-za-podnoszenie-cen-z-powodu-epidemii-koronawirusa , ale o ustawie sam nic nie wiem i chyba nawet nie wiadomo kiedy wejdzie na rynek.

@fenis: Wszystko ma swoje plusy i minusy. Na pewno nie jest w porządku kiedy ktoś zarabia na panice ponad 10 krotnie. To nie jest tak, że tych maseczek nie ma, maseczki są tylko trzeba wiedzieć gdzie się zgłosić. A dla mnie sprzedawcą poniżej
@Arriva: Jest w porządkuk nawet jesśli zarabia 100 krotnie. Dzięki temu ceną można ostudzić panikarzy. Wiesz co się dzieje kiedy jest panika, a cena dalej jest niska? Jeden panikarz wykupuje cały zapas srajtaśmy i nie masz czym podetrzeć dupy. Inni to widzą i gdy tylko kolejna tania partia dotrze do sklepu kolejni wykupują wszystko na zapas bo jak oni nie wykupią to ktoś inny to zrobi. I wtedy co? Kartki! Dobrze
@Corranh: W sumie po części masz rację jednak w tym temacie lepiej dla nas wszystkich by każdy miał tę pieprzoną maseczkę. Tutaj nie ma żartów i jeśli nie zareagujemy odpowiednio będziemy podnosić gospodarkę z kolan bardzo długi czas. W zasadzie teraz zaszedł podobny mechanizm tylko nie, że poszczególni panikarze wykupywali maseczki tylko bezduszne twory specjalnie by doprowadzić do sytuacji, w której nie ma towaru łatwo dostępnego na rynku. Tak samo było
@Arriva: przepraszam za brak skromności ale nie mam racji po części tylko całkowicie.
Ponieważ Ty z kolei masz rację co do faktu, że wszyscy te maseczki powinni mieć i powinien być również przymus ich noszenia dla dobra ogólu to jest tu rola państwa. Państwo powinno zorganizować import/produkcję i dostarczać to nieodpłatnie. Jeśli mówimy o zamówieniu rzędu milionów sztuk to nikt nie będzie Januszował.
Importerzy i fabryki ustawią się w kolejce w
@Corranh: Problem w tym wszystkim jest to, że w tym wypadku sztucznie zwiększono podaż przez pojedyncze jednostki, które z premedytacją wykupywały duże ilości towaru specjalnie czekając na moment jaki widzimy teraz. Takie coś nie powinno mieć miejsca.
@Arriva

W sumie po części masz rację jednak w tym temacie lepiej dla nas wszystkich by każdy miał tę pieprzoną maseczkę.


To zrozum wreszcie, że to w dużej mierze właśnie przez wtrącanie się państwa brakuje tych maseczek.
Chińczycy nadal sprzedają je na cały świat i wszyscy mogą sobie je zamówić z ich serwisów aukcyjnych tylko nie Polacy.
Jeśli podaż byłaby nadal utrzymana to ceny samoistnie by spadły.
Zresztą gdy rząd szykował się